ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

V Leopoldove si pripomenuli obete komunistického režimu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

TT SK |MM| V Leopoldove sme si pripomenuli prenasledovanie a utrpenie, ktoré komunistický režim priniesol do životov mnohých ľudí.

Spomienkovým aktom pred pamätnou tabuľou sme si uctili protiprávne väznených ľudí komunistickým režimom.

Trnavský vicežupan Patrik Voltmann v príhovore zdôraznil, že je potrebné byť chrániť slobodu a demokraciu pred každou podobou jej zneužitia.

Časy neprávosti a nespravodlivosti, svojvôle moci, pošľapávania ľudskej dôstojnosti a porušovania ľudských práv a slobôd sa nesmú v nijakej podobe vrátiť.

Na župe každoročne udeľujeme aj Cenu Antona Srholca osobnostiam za ich mimoriadny prínos k ochrane ľudských práv, k upevneniu demokracie a právneho štátu a za prejavy mimoriadnej občianskej statočnosti.

V roku 2018 sme týmto ocenením vyznamenali napríklad aj Jaroslava Žiláka, za jeho vytrvalý boj za spravodlivosť a nezlomnú túžbu po slobode.

Aj napriek ťarche nespravodlivosti zo strany režimu sa nepoddal ťažkej životnej situácii. Je vzorom vytrvalosti a dôkazom toho, že má zmysel bojovať za pravdu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img