ISSN 1337-8481

utorok, 16. júla, 2024

Chyba pracovníčky mesta pri vyplácaní príspevku na ubytovanie bude napravená v septembri

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Už v prvej polovici mesiaca nás kontaktovali občania v súlade s legislatívou poskytujúci ubytovanie odídencom pred vojnovým konfliktom z Ukrajiny s tým, že im neboli v štandardnom čase vyplatené finančné prostriedky poskytované štátom za jún 2023.

Na základe týchto informácií a dopytov sme kontaktovali Mestský úrad prostredníctvom ktorého sú finančné prostriedky ubytovateľom vyplácané a od konkrétnej pracovníčky majúcej zodpovednosť za predmetnú agendu sme zistili, že spôsobila chybu a zhruba dvom tretinám ubytovateľom finančné prostriedky v bežnom termíne štát neposkytol. Chybu spôsobila vo výkaze a neupozornil ju ani Okresný úrad v Galante.

Zaujímali sme sa, prečo viacej ako týždeň po termíne neboli informovaní o spôsobenej chybe ubytovatelia a konkrétna pracovníčka sa odvolala na prednostku úradu, ktorá jej mala povedať, aby s ubytovateľmi zatiaľ nič neriešila.

Aj v čase našej komunikácie s úradníčkou priamo v kancelárii prvého kontaktu MsÚ sa prišiel na meškajúcu platbu spýtať jeden z ubytovateľov, ktorý sa jej spýtal, čo má spraviť s platbou za energie, či splátkou úveru na nehnuteľnosť, ktorá je predmetom prenájmu.

Informáciu, prečo prednostka neprikázala chybujúcej pracovníčke konať proaktívne, ale opačne necítila potrebu tento problém riešiť, sme sa nedozvedeli, nakoľko prednostka na úrade takmer počas celého mesiaca prítomná nie je.

Kto robí, dopustí sa ja chyby. Nie je potrebné považovať chybu hneď za tragédiu, dôležitý je následný postup a kroky, ktoré ten kto pochybí a spôsobí problémy iným v záujme minimalizovania škôd vykoná.

V momente odhalenia chyby malo byť v záujme sprostredkovateľa platieb ubytovateľom, týchto e-mailom bezodkladne kontaktovať s ospravedlnením a upozornením, aby sa v tomto mesiaci s financiami za účty a služby poskytnuté pred tromi mesiacmi zariadili inak. Zároveň ale nie je najvhodnejšie mať povinné platby uspôsobené k príspevku, ktorý nie je isté, že je dočasným.

– – –

Po zisťovaní faktov nami, napravil primátor mesta Ondrej Kurbel zaslaním e-mailu poškodeným ubytovateľom:

Dobrý  deň  dámy  a páni, 

v súvislosti s poskytnutím príspevku  na ubytovanie  odídencov Vám oznamujeme, že pri spracovaní  údajov  z predložených  výkazov do  tabuľky  nastala chyba. Mesto  Sereď   na  túto  skutočnosť nebolo upozornené Okresným  úradom Galanta a z tohto dôvodu neboli  poskytnuté finančné prostriedky   v plnej čiastke.

Za  mesiac jún budeme opakovane predkladať výkaz Okresnému úradu Galanta . Finančné prostriedky Vám budú vyplatené v nasledujúcom  ďalšom termíne,  tzn.   finančné prostriedky budú odoslané za jún a júl  naraz.

Ospravedlňujeme sa za vzniknuté  nezrovnalosti. 

S pozdravom

Ing. Ondrej Kurbel

– – –

Platby za jún 2023, ktoré neboli poskytnuté ubytovateľom v auguste 2023 by mali byť štátom na základe opravného výkazu zaslaného mestom poukázané v mesiaci september 2023.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img