ISSN 1337-8481

štvrtok, 13. júna, 2024

Zomrel taliansky spevák Toto Cutugno

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Každá doba prináša svoje osobnosti v politike, vede, kultúre, populárnych hercov či spevákov.

Postupom času v závislosti na geopolitike, prostredí, ale aj vývoji spoločnosti sa mení štýl a to aj v hudbe. Sedemdesiate a osemdesiate roky v bývalom Československu boli postihnuté socializmom a dostupnosťou  len určitých filmov, spevákov a hercov.

Na zahraničné, ako tak nové filmy sme museli chodiť do amfiteátra a vtedy u nás počúvané a nesporne mimoriadne populárne boli zahraničné skupiny  ABBA, Boney M, Goombay dance band a hlavne talianske ako Richi and Poweri, Al Bano e Romina Power a Toto Cutugno.

Práve títo interpreti boli hraní aj u nás hlavne z dôvodu, že vystupovali na svetových festivaloch ako San Remo, Ein Kessel Buntes a Sopoty. Minimálne záznam z týchto festivalov priniesla aj vtedajšia socialistická televízia…

S príjemnými a ľahko počúvateľnými skladbami týchto interpretov som vyrastal aj ja. Výborne sa počúvali vtedy a aj dnes.

Aj tie najlepšie a najobľúbenejšie herecké a spevácke hviezdy odchádzajú. Zostávajú však v srdciach,pamäti a mysliach tých, ktorí s nimi vyrastali.

Dnes do speváckeho neba odišiel taliansky spevák Toto Cutugno. Vo vitríne tak zostane ako pamiatka takmer polstoročná (magnetofónová)  originálna audiokazeta a v pamäti jeho neopakovateľný hlas. Natrvalo…

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img