ISSN 1337-8481

štvrtok, 25. apríla, 2024

Policajná akcia RÁCHEL: Dve osoby plánovali úkladnú vraždu policajta

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM| V rámci včerajšej policajnej akcie Ráchel bol príslušníkmi PPÚ Nitra za použitia donucovacích prostriedkov zadržaný podozrivý Peter B.

Bola vykonaná 4-krát domová prehliadka a 2-krát prehliadka iných priestorov.
Zároveň bola vykonaná obhliadka miesta činu v trávnatom poraste medzi Hlohovcom a Leopoldovom v súčinnosti príslušníkov Ozbrojených síl SR (20 vojakov VÚ Hlohovec).

Pri obhliadke miesta činu bol zaistený dôkaz, ktorý bol následne zaslaný na expertízne skúmanie.

Bolo vznesené obvinenie osobám Peter B. a Roman Č. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy na chránenej osobe – verejnom činiteľovi a z osobitného motívu – z pomsty.

Poškodeným je príslušník Pohotovostnej motorizovanej jednotky OPP KR PZ Trnava. Motívom zločinu bolo riadne plnenie povinnosti príslušníka PZ voči obvineným.

Peter B. bol zadržaný v rámci policajne akcie Ráchel. Roman Č. je vo výkone trestu odňatia slobody pre drogovú trestnú činnosť (4 roky a 4 mesiace). V minulosti bol 5-krát právoplatne odsúdený za rôznu násilnú a drogovú trestnú činnosť, stíhaný za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a boli voči nemu vykonané opakované služobné zákroky zo strany príslušníkov PMJ, čo bolo motívom zločinu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img