ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Nepodmienečný trest odňatia slobody za predražené ultrazvuky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR |MM|  Odvolací senát Najvyššieho súdu Slovenskej republiky na dnešnom verejnom zasadnutí právoplatne odsúdil Ing. B. P. pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verenej dražbe, pričom mu uložil nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere 5 rokov.

Skutok spočíval v tom, že odsúdený ako vtedajší vedúci oddelenia verejného obstarávania Univerzitnej nemocnice Louisa Pastera v Košiciach vo verejnej súťaži na digitálne ultrazvuky vyhlásenej v júli 2013, v súťažných podkladoch opísal predmet zákazky a stanovil technické špecifikácie na prístroje – digitálne ultrazvuky tak, aby podmienky splnili len prístroje dodávané a servisované jedinou spoločnosťou na trhu.

Štyri kusy dodaných ultrazvukov boli podľa vykonaného dokazovania (znaleckého posudku) predražené o ​​viac ako 162.000 eur.

Rozhodnutie je právoplatné.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. bolo by dobré spomenúť kto je to ten B.P. a koho to je rodina…keď sa bude niekto čudovať že prečo máme vybavenie nemocníc v takom stave aké je a prečo sa na niektoré vyšetrenia a zákroky čaká mesiace či aj roky…len pri tomto sme mohli namiesto 4 ultrazvukov ich mať 8, podobne to bolo pri CT v pieštanoch a x dalších obstarávaniach, ktoré sa podarilo ututlať alebo predražiť len o tolko že to až tak nebylo do očí….pri tomto na to tomu „chudákovi“ prišli….dnes zároveň vyšiel prieskum podla ktorého má strana, ktorá takto bačovala v zdravotníctve cca 20% a je podivuhodné že velká čast jej voličského elektorátu tvoria práve seniori, ktorí by samozrejme kvalitnú zdravotnú starostlivosť ocenili asi najviac….je to dosť paradox…

  2. ale veď aj v jednej zastrčenej dedine niekde na Slovensku s 15000 obyvateľmi si taky MT, TK a spol nabalili vačky na vykurovaní a nikoho z obyvsteľov to neträpi že sa skladajú na blahobyt týmto dvom pánom a ich kamarátom

  3. Mohol si napísať ich mená lebo niektorí to nevedia a vyzdvihuje ich do nebies prítom mesto oproti Galante zaostáva vo vsetkom

  4. hohoho pockajme ked pride na presetrenie medvedieho ministra Budaja za je kseft s obalmi kolko milionov sa tam stratilo 🙂 viete kde je obec cernik? mozno tam sa najdu a nebude treba ani medvedov

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img