ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Zadržanie teroristu: Chcel spáchať útok ako na maratóne v Bostone

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie osobe Bc. D. P. pre spáchanie obzvlášť závažného zločinu „Teroristický útok“.

Obvinený mal dňa 13. júla 2023 popoludní zaslať opakovane výhražné správy vrcholným bezpečnostným orgánom Slovenskej republiky, konkrétne Slovenskej informačnej službe, Prezídiu policajného zboru SR, rezortnej strednej odbornej škole Ministerstva vnútra Slovenskej republiky sídliacej v Košiciach, orgánu vykonávajúcemu dozor nad zachovaním zákonnosti – Úradu špeciálnej prokuratúry a taktiež ústrednému orgánu štátnej správy Slovenskej republiky – Úradu vlády Slovenskej republiky, z obsahu ktorých vyplynula hrozba súvisiaca s možným spáchaním teroristických útokov na území Slovenskej republiky.

Spôsob prevedenia týchto teroristických útokov obvinený opísal okrem iného slovami: „PRAVDEPODOBNE ZAZIJETE TRAGICKE HROMADNE NESTASTIE AKO NA MARATONE V BOSTONE IBAZE LEN NA AUTOBUSOVEJ ZASTAVKE S VASIMI VYNNYMI RATOLESTAMI ZNASILNENYMI“.

Na základe profesionálneho prístupu policajtov z Národnej kriminálnej agentúry P PZ v súčinnosti s Útvarom osobitného určenia P PZ bola dňa 18.07.2023 osoba hroziaca teroristickým útokom zadržaná, čím bola odvrátená táto hrozba.

Viac informácií v tejto chvíli nie je možné poskytnúť.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img