ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Výsledkom excelentnej spolupráce troch krajín bolo zadržanie prevádzača aj s migrantmi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Vynikajúca práca slovenských policajtov a promptná reakcia poľských a nemeckých kolegov pri výmene cezhraničných informácií pomohla zadržať prevádzača aj s nelegálnymi migrantmi.

Prípad sa stal v piatok 14. júla 2023. Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru získala operatívne informácie o podozrivom vozidle, v ktorom sa mali nachádzať nelegálni migranti.

Policajti získané informácie okamžite odovzdali poľským kolegom, ktorí začali podozrivé vozidlo prenasledovať. Vodič na výzvu policajtov nereagoval a unikal aj napriek varovným výstrelom. Vodič uháňal smerom k hraniciam a v časti Olszyna prekročil poľskú štátnu hranicu a vstúpil do Nemecka.

Do celého prípadu sa zapojila nemecká polícia, ktorá vozidlo aj s posádkou vytlačila z cesty. Policajti následne zistili, že vodičom je štátny príslušník Sýrie a vo vozidle sa nachádzalo 24 cudzincov bez dokladov, pochádzajúcich zo Sýrie.

Celý prípad si prevzali nemeckí policajti, ktorí budú poskytovať podrobnejšie informácie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. snad nam nechcete nahovorit,ze ich poslu naspat do syrie?mimovladky mali na prevoz tych prasivcov osobne lode,vedelo sa ktore su to koho prevazaju a nikto si ich nedovolil zastavit a kontrolovat.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img