ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Súťaže o exotické dovolenky sú podvod!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Hoaxy a podvody – Polícia SR |MM| Ako fungujú falošné facebookové súťaže?

Vytvoria si príspevok s predstieranou možnosťou vyhrať zaujímavú cenu.
Podmienky sú zväčša veľmi jednoduché. Stačí napísať slovíčko hotovo a príspevok zdieľať.

Takýmto spôsobom ho za krátky čas rozšíria medzi masy ľudí.
Všetkým zúčastneným (nielen výhercom) rozpošlú správu, že vyhrali.
Na prebratie výhry budú požadovať nejaké overenie. Ak ide o predmet, zvyknú predstierať, že musíte potvrdiť kuriéra. Ak o dovolenku, tak budú požadovať poskytnutie citlivých osobných údajov.

Všetky údaje zadáte na falošnej stránke vydávajúcej sa za banku alebo inú dôveryhodnú inštitúciu.
V skutočnosti je to stránka vytvorená na zber dát, kde podvodníkom odovzdáte údaje napríklad o vašom bankovom účte.

Takýmto spôsobom získajú nástroje na to, aby dokázali ovládať vaše financie. Vo vašom mene si presunú peniaze, alebo nimi zaplatia za čokoľvek na internete.

Ak na takúto súťaž natrafíte, vždy si skontrolujte, kedy stránka vznikla, a či ide o skutočné podnikanie a nielen generované súťaže.
Nahlasujte nám to. Nahlasujte to aj spoločnosti Meta. Ďakujeme.
Varujte svojich priateľov.

Stránka – https://www.facebook.com/profile.php?id=100081752718374

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img