ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Na podnety obyvateľov doplnilo mesto nové hracie prvky na troch ihriskách

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď /   Najmenší obyvatelia mesta majú pre svoje hry na sídliskách nové objekty. Sú nimi hojdačky, či domčeky so šmýkačkami, ktoré mesto práve osadilo. Cena za šesť nových kúskov je takmer 10-tisíc eur.

Mesto priebežne obnovuje detské ihriská na svojom území a zabezpečuje iba certifikované funkčné a bezpečné hracie prvky vhodné na verejné ihriská. Zo svojho rozpočtu opravuje nedostatky a zabezpečuje dobrý hygienický stav. „Spravujeme spolu 27 detských ihrísk, tri športoviská, dva workouty a jeden scatepark. Ihriská sú určené pre menšie a väčšie deti a sú vybavené rôznymi hracími prvkami rozmiestnenými v kamienkovej dopadovej ploche, na gumennej dlažbe, či pri prvkoch s výškou pádu do 1 metra, na upravenej trávnatej ploche. Ich prevádzkyschopný stav počas roka pravidelne monitorujeme a pravidelne zabezpečujeme aj ich odbornú kontrolu a dezinfekciu,“ vysvetlila Miriam Klottonová, referentka životného prostredia v Seredi.

Počas júlových dní sa podarilo z rozpočtu mesta zakúpiť a osadiť šesť nových prvkov. „Sú to dvojhojdačky, hojdačky a domčeky so šmýkačkou. Prvky sme dopĺňali na tie detské ihriská, odkiaľ nám prišlo od našich obyvateľov najviac podnetov. Najväčší záujem bol práve o hojdačky. Záujem je aj o kolotočové prvky (kolotoč na sedenie, kolotoč na státie, kuželový lanový kolotoč či otočný disk), tie sú však finančne náročnejšie, preto sme nakombinovali za prístupný rozpočet prvky, ktoré urobia radosť väčšiemu počtu detí vo viacerých lokalitách,“ dodala Klottonová.

Nové hracie prvky boli osadené na troch ihriskách. Sú nimi dve ihriská na ulici Čepeňská a jedno na Mlynárskej ulici. Klottonová informovala, že ako každý rok, tak aj tento sa priebežne opravujú poškodené prvky a odstraňujú nedostatky na ihriskách. Boli nimi napríklad odstraňovanie grafitov, doťahovanie skrutiek, výmena opotrebovaných a poškodených drevených častí, obnovy náterov, dopĺňanie piesku a štrku, tmelenie prasklín a ďalšie.

Akékoľvek  nedostatky na detských prvkoch môžu ich užívatelia oznamovať na sms.konatel@gmail.com. Pracovníci spoločnosti bezodkladne nedostatok na detských prvkoch odstránia. Informácia o tomto kontakte je uvedená aj na každom prevádzkovom poriadku, ktorý je umiestnený pri detskom ihrisku. Poškodenia môžu občania nahlasovať aj osobne na oddelení životného prostredia mesta, kancelária č. 4A, mailom na miriam.klottonova@sered.sk alebo telefonicky na 031/7892094, klapka 189.  I napriek pravidelným kontrolám totiž mesto nedokáže zistiť každú závadu okamžite.

Ďakujeme za Vaše podnety a spoluprácu!

foto: MsÚ Sereď

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. mlynarska je v strasnom stave, cakam kedy sa to rozpadne… a druha vec, je to na futbalovom ihrisku, kde uz pretym osadili stormy. asi z toho casom chcu urobit park…

  2. PAT a MAT sa len vozia po Seredi a chodia sa ukryvat do takej garaze pri MP a tam vysedavaju a zvlakaju tam vselijake veci to ich veduci nevidi

  3. Hmmm ten jeden zvlaka aj do kulturaku a tam ma skladisteeeeee.
    Ostalo mu to este z bazaru.Vsetko zhrna a skladuje.Ale ked to tam im nevadi.

  4. To tie fotky sa nedali nafotiť tak, aby nebolo vidieť „pokosenú trávu“ . Stále prší a nie a nie prestať, aby sa dalo kosiť. Kde sa aj našli títo „Mocipáni“, názory ako deti v škôlke… Ten Tomčányi ,ešte aj tú trávu ovláda 😂

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img