ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Mladý záchranár trnavskej župy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V stredu, 21. júna sa uskutočnil 3. ročník súťaže v poskytovaní prvej pomoci s názvom „Mladý záchranár trnavskej župy“ organizovanej Trnavským samosprávnym krajom. Súťažiaci študenti z gymnázií a stredných odborných škôl absolvovali v rámci podujatia niekoľko stanovíšť, na ktorých mladých záchranárov čakali simulované krízové situácie.

OR HaZZ v Trnave sa už tretím rokom podieľalo na organizovaní súťaže. V areáli hasičskej stanice bolo vytvorené jedno zo stanovíšť. Tento rok bola pre súťažiacich pripravená simulovaná dopravná nehoda – stret osobného motorového vozidla s cyklistom. Cyklista neutrpel zranenia. Avšak vodič „strhol“ vozidlo do múru a následkom svojho ochorenia – diabetes, utrpel hypoglykemický šok. Šiesti figuranti mali nasledovné úlohy:

figurant č. 1: cyklista – modrina nachádzajúca sa na čele;
figurant č. 2: vodič osobného motorového vozidla – hypoglykémia;
figurant č. 3: spolujazdec – tržná rana na čele a krvácanie z nosa;
figurant č. 4: spolujazdec sediaci na zadnom sedadle – modrina na predlaktí;
figurant č. 5 a 6: náhodní okoloidúci.

Na zvládnutie súťažnej úlohy mali súťažiaci celkom 10 minút (7 minút súťažná úloha a 3 minúty spätná väzba od rozhodcov).

Zdroj: Prezídium HaZZ, foto: HaZZ

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img