ISSN 1337-8481

sobota, 13. apríla, 2024

„Začnime leto dobrom“ – iniciatíva pre dobrovoľníkov, ktorej súčasťou sa môžete stať aj Vy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Týždeň dobrovoľníctva prináša rôzne dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Tento rok má podtitul „ Začnime leto dobrom“ a koná sa v dňoch 23. – 29. júna 2023.

Jednotlivci, skupiny ľudí, organizácie či firmy si môžu vybrať z veľkej ponuky dobrovoľníckych aktivít, ktoré pripravujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, športové kluby, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie. Do Týždňa dobrovoľníctva sa tento rok prihlásili aj Mesto Sereď, OZ Vodný Hrad a KC Priestor.

Vyčistenie kaštieľa

Iniciatívu na vyčistenie južného krídla Seredského kaštieľa spúšťa OZ Vodný hrad v spolupráci s KC PRIESTOR. Organizácie chcú dostať tento priestor do stavu vhodného na výtvarné výstavy a kultúrne podujatia. Pôjde o čistenie a vypratávanie historickej časti južnej časti kaštieľa. Nevyužívaným priestorom by sa tak prinavrátil život, ktorý si určite zaslúžia.

Dobrovoľnícka aktivita sa bude konať od pondelka 26.6. do štvrtka 29.6. 2023 v čase od 13:30 do 19:30 hod. v priestoroch kaštieľa. ( bližšie info na: vodny.hrad.sk@gmail.com )

Príprava VATA festu

Organizátorom komunitného festivalu je KC Priestor, ktoré v Seredi od roku 2018 spája hudobné koncerty, výstavy, filmy, diskusie a divadlo. Tento rok sa festival sa koná 19. augusta 2023. Pomôcť s prípravou festivalu môžete aj Vy. Stretnutia dobrovoľníckeho tímu na Vata fest odštartujú práve počas týždňa dobrovoľníctva.

Dobrovoľnícka aktivita sa bude konať v pondelok 26. 6. o 17:00 hod. a v utorok 27.6. o 17:00 hod. v Zámockom parku v Seredi. Stačí prísť na jeden z termínov a organizátori Vás zasvätia do príprav festivalu, pretože každá pomoc je vítaná. ( bližšie info na: priestor.sered@gmail.com )

Rozdávanie objatí

Súčasťou Týždňa dobrovoľníctva bude aj Hug Day – Deň objatí. Dobrovoľníci z miestnych škôl, občianskych združení či neformálne skupiny mladých ľudí budú v uliciach mesta rozdávať objatia. Medzinárodný deň objatí sa koná pod záštitou Sytev a OZ TEAM a na Slovensku sa uskutoční už po deviatykrát, kým tento rok sa po prvýkrát zapojilo aj mesto Sereď. Poslaním je objatím priniesť úsmev, radosť a dobrú náladu do ulíc nášho mesta.

Dobrovoľnícka aktivita sa bude konať 27. 6. 2023 so štartom 9:00 hod. na Námestí slobody v Seredi, odkiaľ sa dobrovoľníci vydajú do ulíc. Identifikujete ich veľmi jednoducho, vďaka tabuľkám s nápisom „Objatie zdarma“. (bližšie info na: marek.culaga@sered.sk)

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img