ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Výsledky májovej dopravno-bezpečnostnej akcie s názvom Víkend

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  S cieľom pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a znižovať počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví polícia vyhlásila počas mája dopravno-bezpečnostnú akciu s názvom Víkend. Každý piatok, sobotu a nedeľu bolo v teréne viac  dopravných, poriadkových a železničných policajtov.

Bilancia 600 priestupkov denne

Počas štyroch májových víkendov a piatkov sa účastníci cestnej premávky dopustili viac ako 7 000 rôznych priestupkov.

Chybu priznali, pokutu zaplatili, veríme , že si vstúpia do svedomia

Podľa zistení polície vodiči vozidiel spáchali viac ako 6 500 priestupkov, motocyklisti 5, cyklisti 25, kolobežkári 2 a chodci 104 priestupkov, svoju vinu priznali a na mieste zaplatili pokutu. S napomenutím odišlo 316 účastníkov, z nich bolo 107 vodičov áut, jeden motorkár, 178 cyklistov a 26 kolobežkárov.

Priestupky vodičov vozidiel:

  • Takmer 3 000: rýchlosť jazdy
  • Takmer 540: bezpečnostné pásy
  • Takmer 250: mobil
  • Takmer 500: technický stav
  • Takmer 300 nesprávny spôsob jazdy
  • Takmer 70: nesprávne predchádzanie
  • Takmer 40: nedanie prednosti v jazde

Alkohol:

  • Do jedného promile: 155
  • Nad jedno promile: 161
  • Iné návykové látky: 22

 

Policajti zadržali takmer 200 vodičských preukazov, viac ako 250 prípadov postúpili na ďalšie konanie na dopravné inšpektoráty, zadržali 84 osvedčení o evidencii vozidla a 28 tabuliek s evidenčným číslom. Odhalili takmer 60 trestných činov a zaistili tri motorové vozidlá. V kontrolách budeme pokračovať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img