ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Logistické centrum Billa začalo s inštaláciou fotovoltaických panelov, čím získa prvenstvo na Slovensku a v Čechách vo veľkosti tohto zariadenia na jednej streche

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Spoločnosť Billa s.r.o. slávnostne otvorila nový centrálny sklad v januári 2023. Nachádza sa v priemyselnej zóne Sereď-Juh. Sklad sa rozprestiera na ploche 138 202 m2. Ide o dvojpodlažný halový objekt veľkoskladu a administratívne priestory so zázemím pre cca 150 zamestnancov s rozlohu 28 500 m2. Výstavba bola zahájená poklepaním základného kameňa 11. januára 2022.

Spoločnosť od samého začiatku avizovala inštalovať na streche budovy fotovoltaické zariadenie o výkone 2,5 MWh. K samotnej realizácii prichádza práve v týchto dňoch a inštalovaných bude 5 555 fotovoltických panelov, ktoré budú pokrývať celú budovu. Logistické centrum Billa tak získa prvenstvo na Slovensku a v Čechách vo veľkosti tohto zariadenia na jednej streche.

Plánom spoločnosti Billa je pokryť fotovoltikou aj všetky svoje predajne, kde to bude technicky možné. Fotovoltaika o výkone 100 kWp je už inštalovaná na troch predajniach: v Komárne, Dunajskej Strede a Bernolákove.

Logistické centrum sa hrdí certifikátom A0+, čo znamená, že vďaka moderným technológiám sa v nových priestoroch spotrebuje o 50% menej energií na meter štvorcový. Zamestnanci využívajú technické vybavenie, ktoré im výrazne zjednodušuje prácu: inteligentné LED osvetlenie, podlahové vykurovanie, vetranie, stropné chladenie, využívanie odpadového tepla či vybavenie manipulačnej techniky lítiovo-iónovými batériami. V areáli skladu sú aj nabíjacie elektrostanice, pre osobné a nákladné autá či kamióny. „Všetky technologické celky sú napojené na systém merania a riadenia, ktorý robí z centra energeticky jeden z najúčinnejších a najmodernejších skladov nielen v skupine REWE ale aj v strednej Európe,“ povedal v čase otvorenia generálny riaditeľ spoločnosti Billa Arnd Riehl.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img