ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

18. ročník súťaže v prednese poézie a prózy „Mihálikova Sereď“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MO MS Sereď /  Dňa 5.júna 2023 sa uskutočnil už 18. ročník regionálnej súťaže v prednese slovenskej poézie a prózy pre mládež pod názvom „ Mihálikova Sereď “. Touto súťažou si MO MS a Mesto Sereď uctili pamiatku spisovateľa Vojtecha Mihálika, občana Serede a rodáka z neďalekej Dolnej Stredy.

Spolu recitovalo 31 súťažiacich v troch vekových kategóriách, zvlášť poézia aj próza. Pozvanie prijalo 6 škôl z regiónu: ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava, ZŠ Pata, ZŠ s MŠ K. Kuffnera Sládkovičovo, ZŠ J. A. Komenského, ZŠ J. Fándlyho, CZŠ sv. Cyrila a Metoda a reálne Gymnáziium V. Mihálika zo Serede. Súťaž prebiehala v príjemných priestoroch DKafe v Dome kultúry v Seredi. Účinkujúcich hodnotila porota v zložení: Anna Pokorná- dlhoročná recitátorka, Iveta Labajová- pedagóg, Anna Karelová- MO MS, Ružena Scherhauferová- spisovateľka, Katarína Valábková- pedagóg a Jaroslava Práznovská- MO MS.

Všetci súťažiaci sa veľmi snažili, úroveň prednesu žiakov bola na vysokej úrovni. Víťazi boli ocenení diplomami a knižnými cenami, ktoré darovalo Mesto Sereď. Matica slovenská súťaž podporila aj finančne. Dobrú atmosféru dotvárali diváci nielen z radov pedagógov, ale aj rodičov a starých rodičov.

 

Výsledky:

  1. kategória ( žiaci 1. – 3.ročníkov ZŠ )

Poézia: 1. Janka Šipkovská, 2. Amália Sýkorová, 3. Marína Markusková

Próza: 1. Elizabeth Hannah Bale, 2. Tamara Uhričová, 3. Tibor Boboček a Michaela Markechová

 

  1. kategória ( žiaci 4. – 6. ročníkov ZŠ )

Poézia: 1. Michaela Anna Branderská, 2. Hana Dzurová, 3.Natália Benkovská a Nela Karmažínová

Próza: 1. Nela Renáčová, 2. Natalie Krchová, 3. Šimon Jakubčín

 

III. kategória ( žiaci 7. – 9. ročníkov ZŠ a reálneho gymnázia)

Poézia: 1. Lenka Vargová, 2. Kristína Farská, 3. Paulína Kmecová

Próza: 1. Lucia Kurbelová, 2. Miroslava Fabová

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img