ISSN 1337-8481

nedeľa, 19. mája, 2024

Súťaž v ľahkej atletike KINDERIÁDA

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Základná škola Jána Fándlyho v Seredi poskytla žiakom nezabudnuteľný zážitok a to priamo na Deň detí vo forme súťaže v ľahkej atletike KINDERIÁDA. Proti sebe bojovalo vyše 300 žiakov z prvého stupňa. Do boja sa pridal aj tzv. Dream team zložený z učiteliek.

Kinderiáda každoročne poskytuje deťom príležitosť aktívne sa pohybovať, súťažiť a spolupracovať na dosiahnutí čo najlepších výsledkoch. Takéto podujatia majú zároveň pozitívny vplyv na fyzický i psychický vývoj detí a zároveň ich motivujú k vytváraniu zdravých životných návykov. Učiteľka Andrea Gombáriková aj tento rok zorganizovala podujatie na vysokej úrovni.

Jednotlivé družstvá tvorili 4 chlapci a 4 dievčatá, teda spolu osem detí z jednej triedy. Súťažilo celé družstvo spolu a každý absolvoval všetky disciplíny. Deti tak mali možnosť ukázať svoje schopnosti a získať bodové ohodnotenie za každú disciplínu, do ktorej sa zapojili. Súťažilo sa v siedmich atletických disciplínach:

1. skok do diaľky z miesta štafetovou formou
2. troj a štvorminútový vytrvalostný beh
3. štafetový beh cez prekážky
4. štafetový beh
5. hod medicinbalom (basketbalovou loptou)
6. hod raketkou
7. preskoky cez švihadlo na čas

Všetci prejavili neuveriteľné úsilie a odhodlanie dosiahnuť čo najlepší výkon. Atmosféra bola plná zdravej súťaživosti, priateľstva a povzbudzovania. Po ukončení súťaží bolo vyhlásenie  víťazov.

V prekážkovej dráhe boli víťazi:

1.miesto  Libor Chmelár 3.A
2. miesto Michal Fogel 4.A
3. miesto Martin Kralovič 4.A

V súťaži tried bolo umiestnenie nasledovné:

1-2 ročníky :

1. miesto trieda 2.A.
2. miesto trieda 2.B.
3. miesto trieda 2.C.
4. miesto trieda 1.B.
5. miesto trieda 1.A.
6. miesto trieda 1.C.

3-4- ročníky

1. miesto trieda 4.C.
2.miesto trieda 4.D.
3. miesto trieda 3.C.
4. miesto trieda 4.B.
5. miesto trieda 4.A.
6. miesto trieda 3.B.
7. miesto trieda 3.A.
8. miesto trieda Dream team ( učiteľky )

Deti sa tešili z ocenení, ktoré za svoje úspechy právom zaslúžili. Drobnosťou bolo ale odmenené každé dieťa. Podujatie sa uskutočnilo vďaka Rade rodičov, Sedite Sereď a Vinárskym závodom Sereď, ktorí darovali deťom odmeny. Na záver žiaci ešte hľadali cukríky po ihrisku, čo bola bodka na záver fantastického Dňa detí na škole.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img