ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Polícia obvinila muža. Navozil odpad, časť z neho sa prepadla do vody

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ enviropolície oddelenia Trenčín vzniesol obvinenie 64-ročnému mužovi M. M. z obce Lednica, okres Púchov, za prečin neoprávneného nakladania s odpadmi.
Nakoľko tento v roku 2021 v obci Lednica, na cudzom pozemku protiprávne uložil a ponechal rôzny odpad, najmä zeminu a kamenivo, pričom išlo o miesto, ktoré na tento účel nebolo povolené a ani určené.

Obvinený v rozpore so zákonom o odpadoch a bez príslušného povolenia uložil a ponechal na predmetnom mieste zeminu s kamenivom o objeme 345 ton, pričom došlo k odtrhnutiu časti protiprávne uloženého odpadu od pôvodného terénu a k jeho zosunutiu do vodného toku. Podľa odborného vyjadrenia bol rozsah protiprávneho konania vyčíslený na takmer 16 tisíc Eur, čo predstavuje najmä náklady na odstránenie tohto odpadu z miesta ktoré na uloženie odpadu nie je povolené.

Kto, čo aj z nedbanlivosti, nakladá s odpadmi v malom rozsahu v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. Polícia upozorňuje občanov, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, nakoľko takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti a aj osobných záujmov osôb, ktorým sa takýto odpad ocitne na pozemku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Len sa to konštatuje, ale nič sa s tým nerobí. Mali by to na vlastné náklady odpratať a pôdu dať do pôvodného stavu.

  2. To je výsmech, keď sa uvádza trest „až na dva roky“. To je trest? Môže sa na to z vysoka vykašľať. Nebo by to primeraný trest tých 16 tisíc eur?

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img