ISSN 1337-8481

sobota, 18. mája, 2024

Detský atletický míting

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mesto Sereď v spolupráci zo ZŠ J. Fándlyho Sereď zorganizovali 24.5.2023 DETSKÝ ATLETICKÝ MÍTING. Určený bol pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl zo Serede a okolia.

Podujatie začalo slávnostným nástupom. Súťažiacich prišiel pozdraviť primátor mesta Ondrej Kurbel, reprezentantka v behu na 400m, olympionička Iveta Putalová a koordinátor Detskej atletiky v SAZ, atlét a tréner Jaroslav Dobrovodský. Organizáciu a priebeh zabezpečila učiteľka Andrea Gombáriková. Okrem domácej ZŠ J.Fándlyho sa akcie zúčastnili aj ZŠ J.A.Komenského, Cirkevná ZŠ a Základné školy zo Šoporne, Paty, Pustých Sadov i Sládkovičova.

Atletický míting malo za cieľ spájať mladé talenty a podporovať športové vyžitie medzi žiakmi. Celý program bol prispôsobený veku a schopnostiam detí. Z každej školy súťažilo vždy jedno družstvo, ktoré tvorilo osem členov v zložení 4 chlapci a 4 dievčatá. Pretekalo sa v šiestich disciplínach:

– skok do diaľky z miesta štafetovou formou
– 4- minútový vytrvalostný beh
– štafetový beh cez prekážky
– štafetový beh
– hod medicinbalom vzad cez hlavu zo stoja
– hod raketkou

Pred samotným súťažením všetkých srdečne privítala riaditeľka školy Renáta Šidlíková. Žiakom sa prihovoril aj primátor mesta O.Kurbel, ktorý vyzdvihol skvelé podmienky pre atletické disciplíny na oboch seredských základných školách, ktoré vznikli po vybudovaní nových športovísk. Zaželal žiakom veľa úspechov a spokojnosť s dosiahnutými výkonmi. K jeho slovám sa pridali i hostia J.Dobrovodský a I.Puttalová, ktorí zároveň prisľúbili žiakom počas súťaže poskytovať tipy a rady na čo najlepšie zvládnutie pripravených disciplín. Po spoločnej rozcvičke nasledovalo samotné zápolenie. Všetky disciplíny umožnili žiakom preukázať svoje športové schopnosti, tímovosť, prípadne si zlepšovať svoje osobné rekordy. Počas celého podujatia boli malí športovci povzbudzovaní spolužiakmi aj učiteľmi, čím boli motivovaní k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov. Niektoré deti sa vyznamenali v behu a prekvapili všetkých svojou rýchlosťou, iní zas vynikli v skoku alebo v hode. To všetko spolu vytvorilo atmosféru plnú energie a zábavy. Za svoje úsilie a účasť boli súťažiaci odmenení medailou, diplomom a vecnou cenou. Výsledky napokon rozhodli nasledovne:

Celkové poradie:

1. ZŠ J. Fándlyho A
2. ZŠ J.A.Komenského
3. ZŠ Sládkovičovo
4. ZŠ Fándlyho B,
5. ZŠ Šoporňa
6. Cirkevná ZŠ Sereď
7. ZŠ Pata
8. ZŠ Pusté Sady

Individuálne hodnotenie:

hod medicinbalom:
1. Damian Vencelin zo ZŠ Pata
2.Oskar Toth zo ZŠ Pata
3. Jakub Arpáš zo ZŠ J. Fándlyho

hod raketkou:
1.Lukas Šmátrala zo ZŠ J.A.Komenského
2.Šramo Matej zo ZŠ Sládkovičovo
3. Maxim Kulich zo ZŠ Fándlyho

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img