ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Za akú dobu zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempingu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď  /   Pre mnohých ľudí je triedenie odpadov a udržiavanie čistoty v prírode úplnou samozrejmosťou, iní v tom až také jasno nemajú. Pre všetkým, no najmä pre málo informovaných ľudí, dala seredská radnica vyrobiť novú informačnú tabuľu. Tá celkom jasne pomenovala, na ako dlhý čas Matke prírode spôsobia problém, ak svoje odpady len tak odhodia mimo smetného koša.

Počas nedávneho Smeťobrania sa dobrovoľníkom opäť podarilo vyčistiť poriadny kus nášho mesta. Okrem sídlisk sa upratovalo aj v kempingu. Ten pred pár dňami dostal aj darček v podobe špeciálnej infotabule. Dozviete sa z nej, akú dlhú dobu musí príroda spracovávať rôzne druhy odpadov, ak ich niekto len tak vyhodí. „Je dôležité, aby sme spoločne prispievali nielen k očiste, ale aj k permanentnej čistote prostredia, v ktorom žijeme. Vzdelávaním a opakovaním dôležitých informácií máme šancu k vylepšeniu správania sa takmer každej skupiny obyvateľstva. Nová infotabuľa preto vzdeláva priamo v teréne. Ako sa k týmto informáciám postavia samotní užívatelia verejného priestoru, je už na ich slobodnej vôli,“ vysvetlila Zuzana Slahučková zo seredskej radnice.

Po lavičkách, ohniskách, smetných košoch sa tak nová infotabuľa z agátového dreva stala súčasťou oddychovej zóny nášho mesta.

foto: autor

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. ale vyzerá to veľmi amatérsky. Hlavne tie nápisy fixkou, ktoré sú ešte tak chaoticky napísané, že nevieš čo k čomu patrí…
    prečo nemôže byť názov predmetu a pod ním časový údaj. skrátka, grafický odpad…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img