ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Odchyt holubov pokračuje, zo Serede odviezli ďalšiu stovku neporiadnikov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď  /15. MÁJ 2023/  Ako už Seredské novinky informovali, aktuálne sa v našom meste realizuje odchyt holubov. Ten radnica objednala u odbornej spoločnosti po tom, ako o riešenie situácie s premnoženými neporiadnikmi požiadali viacerí obyvatelia mesta.

Občianske združenie Divé krídla odlovilo ďalších 103 kusov živých a zdravých mestských holubov. Spolu ich tak z nášho mesta ubudlo už 233 kusov. Niektorí obyvatelia sa pýtajú na ich ďalší osud. Odchytené holuby odvezú do hornatejších oblastí, v minimálnej vzdialenosti 150 kilometrov od miesta odchytu, kde ich vypustia do voľnej prírody, teda mimo obývaných území. Odtiaľ sa už naspäť do Serede istotne nevrátia, ale splynú s prírodou a stanú sa súčasťou potravinového reťazca.

Do živolovných pascí bola po odchyte doplnená strava a voda pre ďalšie holuby. Aktuálne sú štyri takéto klietky umiestnené na streche výškového činžiaku na Garbiarskej a lákajú mestských operencov v okruhu 300 metrov. Ani jeden odchytený kus nebol chránený a v prípade zistenia zranenia jedinca vedia odborníci z OZ Divé krídla holubom poskytnúť veterinárne ošetrenie, čo zatiaľ v Seredi nebolo potrebné.

foto: MsÚ Sereď

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img