ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Finančná správa zasahovala aj v Seredi. Išlo o nelegálny biznis s cigaretami za vyše 782 tisíc eur – VIDEO

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Finančná správa SR |MM| Viac ako 6 miliónov kusov nelegálnych cigariet a škoda štátu viac ako 782 tisíc eur. Takýto nelegálny biznis s cigaretami sa podarilo odhaliť Kriminálnemu úradu finančnej správy (KÚFS) vďaka akcii pod krycím názvom Fešák. Obvinenie bolo vznesené 6 osobám tvoriacim organizovanú skupinu, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov, pričom trestná sadzba môže byť vyššia až o jednu tretinu.

KÚFS má za sebou ďalšiu úspešnú akciu, ktorá odhalila organizovanú skupinu obchodníkov s nelegálnymi cigaretami. Kriminalistom FS sa tak podarilo zabrániť ďalším možným únikom na spotrebnej dani z tabaku a tabakových výrobkov.

Celkovo sa akcie zúčastnilo 50 ozbrojených príslušníkov KÚFS. Vykonaných bolo viacero domových prehliadok a prehliadok iných priestorov vrátane motorových vozidiel v Trnavskom kraji a v Košickom kraji.

Zaistených bolo viac ako 6 miliónov kusov cigariet rôznych značiek akými sú Marble, Winston, Kent, Kent Core, Compliment Violet, Marlboro red, Richmond, Austin, Marlboro Gold, Rothmans. Spotrebiteľské balenia po 20 kusov cigariet neboli označené platnou slovenskou kontrolnou známkou. Ukryté boli na rôznych miestach v rodinných domoch, ale aj v motorových vozidlách.

Okrem cigariet sa KÚFS podarilo zaistiť historicky najvyšší obnos finančnej hotovosti pochádzajúcej z trestnej činnosti, približne 312 tisíc eur. V rukách kriminalistov skončilo aj 5 osobných a dve nákladné autá, či plnička cigariet. Zaistené boli viaceré nehnuteľnosti vrátane pozemkov v odhadovanej hodnote približne 715 tisíc eur.

KÚFS zadržal celkovo 6 osôb, ktorým bolo vznesené obvinenie zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru, páchatelia konali s úmyslom získať neoprávnený finančný prospech, čím zároveň dochádzalo k škode pre štátny rozpočet, ktorý prichádzal o spotrebnú daň z tabakových výrobkov. Zdokumentovaná a predbežne vyčíslená škoda predstavuje minimálne 782.416 eur.

 

O vykonanej akcii v Seredi sme Vás informovali v našom médiu v tomto článku:

V uplynulom týždni pred Kauflandom zasahovala Finančná správa

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Oplocte celú Sered, urobte znej trestanecku kolóniu a nebudete muset zasahuvat … Rovno budú šeci nútri a nékerý aj preventívne

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img