ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Ukončenie podpory VRP 2 pre zariadenia s Androidom starším ako 5.0.2

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Finančná správa SR |MM|  Aplikácia VRP 2 na evidenciu tržieb bude od júla tohto roka dostupná len pre zariadenia s vyšším operačným systémom Android ako 5.0. Od tohto mesiaca tak nebude možné nainštalovať si aktualizovanú verziu aplikácie na zariadenia so starším Androidom. Dôvodom je postupné obmedzovanie podpory spoločnosťou Google. Táto zmena podnikateľov výrazne nezasiahne, nakoľko už v súčasnosti väčšina z nich pracuje so zariadeniami s novším operačným systémom Android.

Finančná správa takmer pred rokom sprístupnila novú bezplatnú aplikáciu na evidenciu tržieb VRP 2. Na stiahnutie je bezplatne dostupná v Google play a Apple App Store. V priemere ju aktívne využíva 29.030 pokladníc týždenne. Od jej spustenia finančná správa neustále pracuje na vylepšovaní jej funkcionalít tak, aby bola pre podnikateľov užívateľsky prijateľná, zrozumiteľná, ľahko ovládateľná a dostupná.

V tejto súvislosti finančná správa informuje, že od júla 2023 pristupuje k ukončeniu podpory aplikácie na zariadeniach s operačným systémom Android 5.0.2 a nižšie. Nebude tak možné od tohto mesiaca inštalovať aktualizovanú verziu aplikácie. Dôvodom je postupné obmedzovanie podpory spoločnosťou Google, keď približne každý rok je zrušená podpora najnižšej hlavnej verzie v5.x v roku 2024, v6.x v roku 2025, v7.x v roku 2026 , ako aj z dôvodu nízkeho počtu používateľov zariadení s touto Android verziou. V súčasnosti je takýchto používateľov VRP 2 menej ako 1 %. Používateľom aplikácie finančná správa odporúča používať zariadenia s operačným systémom Android 8.0 a vyššie.

Finančná správa je zároveň otvorená akýmkoľvek nápadom a vylepšeniam zo strany podnikateľov. Svoje pripomienky, požiadavky či návrhy na vylepšenia môžu naďalej zasielať na emailovú adresu vrp2@financnasprava.sk . Finančná správa každý návrh podrobne zanalyzuje  a ak jej to možnosti dovolia a  pre fungovanie VRP 2 bude prínosom, bude sa ho snažiť implementovať v čo možno najkratšom čase.

Všetky dáta k VRP 2 sú dostupné na OpenData portáli finančnej správy. Celkový počet aktívnych prístupov v 17. týždni roku 2023 v prípade webovej verzie aplikácie VRP 2 dosiahol 19.585, Android verziu využíva 12.303 a iOS verziu 300 pokladníc. Prostredníctvom aplikácie bolo vydaných celkovo viac ako 12,3 milióna pokladničných dokladov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img