ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Piešťanské letisko privítalo prvý priamy let z Izraela

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj |MM|  Letecké spojenie Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv sa stalo realitou. V stredu 10. mája pristálo na medzinárodnom letisku v kúpeľnom meste lietadlo Airbus 320, ktoré na Slovensko priviezlo turistov z Izraela. Nové priame spojenie využívajú aj cestujúci, ktorí plánujú návštevu tejto blízkovýchodnej krajiny. Letenky sú pre záujemcov dostupné napríklad prostredníctvom medzinárodného rezervačného systému skyscanner.net.

Trnavský kraj má odteraz priame letecké spojenie s ekonomickým a technologickým centrom Izraela. Lietadlá, ktoré budú odlietať z letiska Bena Guriona v Izraeli, pristanú v kúpeľnom meste Piešťany vždy v stredu večer o 18.10 hod. a späť odletia ešte v ten istý deň, a to o 19.25 hodine. Priamy let trvá približne 3,5 hodiny a letenky sú pre individuálnych záujemcov k dispozícii vo viacerých online rezervačných systémoch.

„Som rád, že sme na Letisku Piešťany privítali prvých turistov, ktorí využili novú a priamu leteckú linku na trase Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv. Považujem to za silný začiatok spolupráce v oblasti cestovného ruchu s krajinou Blízkeho východu. Sezóna potrvá od mája do polovice novembra a odbavených bude 28 priamych letov. Verím, že týmto krokom ešte viac podporíme rozvoj cestovného ruchu, malé a stredné podnikanie ale aj prezentáciu nášho regiónu vo svete,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Letecké spojenie je výsledkom dlhodobého úsilia Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj. Po nadviazaní osobných kontaktov so zástupcami izraelských cestovných kancelárií, prezentáciách na veľtrhu cestovného ruchu IMTM 2022 a 2023 v Tel Avive došlo k podpisu memoranda s touroperátorom Overseas travel Ltd., ktorý na izraelskom trhu ponúka špeciálne balíčky zahŕňajúce letenky, ubytovanie, kúpeľné procedúry i na mieru pripravené voľnočasové aktivity.

Trnavský kraj poznajú obyvatelia tejto blízkovýchodnej krajiny najmä v súvislosti s liečebnými účinkami tunajších termálnych prameňov. Mnohí však v posledných rokoch prichádzajú do strednej Európy hľadať svoje korene a mladšiu generáciu izraelských dovolenkárov láka povesť Slovenska ako dobrodružnej destinácie s rozmanitými možnosťami aktívneho trávenia voľného času.

„Z pohľadu počtu nocí strávených v ubytovacích zariadeniach patria turisti z Izraela po Čechoch a Nemcoch k najčastejším návštevníkom Trnavského kraja. Pre incomingový cestovný ruch sú preto veľmi dôležití. Leteckú linku Piešťany – Tel Aviv využijú aj ľudia, ktorí zo Slovenska cestujú k Mŕtvemu moru alebo za kresťanskými pamiatkami v Jeruzaleme a Betleheme,“ povedal Pavol Kalman, predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

„Na letisku Piešťany pribudlo prvé letecké spojenie, ktoré bude voziť cestujúcich do trnavského regiónu. Rozšírila sa tak ponuka leteckých spojení, ktoré využijú aj slovenský cestujúci. Tento rok sa Bude z Piešťan lietať do obľúbenej Antalye, egyptskej Hurghady a okrem Tel Avivu budeme mať spojenie aj na Cyprus do Larnaky,“ informoval Bohumil Klečák, riaditeľ Letiska Piešťany.

Letisko Piešťany ponúka cestujúcim viacero výhod – jednou z nich je lokalita. Vstupná brána do Trnavského kraja stojí v tesnej blízkosti diaľnice D1, na dosah je aj Kúpeľný ostrov s množstvom špičkových ubytovacích kapacít. Na malom, ale komfortnom medzinárodnom letisku sa cestujúci nemusia obávať dlhého odbavovania batožiny ani únavného čakania na pasovú kontrolu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img