ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Zdravotno-preventívny deň určený seniorom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V Dennom centre pre seniorov sa pravidelne konajú zdravotné prednášky spojené s meraním základných hodnôt tlaku, cukru a  cholesterolu. Pomáhajú starším ľuďom rozšíriť  vedomosti o ich zdraví a v niektorých prípadoch môžu merania prispieť k včasnému odhaleniu vážnejších chorôb. Jedno z posledných meraní sa konalo v utorok 9. mája 2023.

Pracovníčky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante vysvetlili seniorom čo ich namerané parametre znamenajú a v prípade odchýlky im boli odporúčané jednoduché tipy a rady, ako udržať tieto hodnoty na zdravej úrovni.  Seniori takéto merania veľmi oceňujú, nakoľko niektorí nemajú možnosť navštíviť svojho lekára, majú obavy z výsledku alebo ich odrádza dlhá čakacia doba. Návšteva pracovníčok RÚVZ  je tiež príležitosťou ako získať odpovede na rôzne otázky z oblasti zdravia, ktoré sú najmä starším ľuďom často neznáme. Jednoduchým a účinným spôsobom získajú potrebné vedomosti, ktoré môžu pomôcť udržať sa v dobrej kondícii a byť aktívny aj vo vyššom veku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img