ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Slovák mal voziť tisíce ton odpadu z Talianska na Slovensko. Hrozí mu za to basa

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|   Vyšetrovateľ enviropolície oddelenia Bratislava vzniesol obvinenie 35-ročnému Slovákovi D. C. s trvalým pobytom v rakúskom Kittsee, a jednej právnickej osobe so sídlom v Banskej Bystrici, pre zločin neoprávneného nakladania s odpadmi preto, že nakladali s odpadmi vo veľkom rozsahu, vyčíslenom na takmer 475-tisíc eur s DPH v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi.

Vyšetrovateľ uvedenej fyzickej a právnickej osobe zároveň vzniesol obvinenie aj pre prečin neoprávneného nakladania s odpadmi v štádiu pokusu preto, že v októbri 2021 mal v úmysle uložiť a ponechať odpad pochádzajúci z územia Talianskej republiky v rámci cezhraničnej prepravy na území Slovenskej republiky.

Obvinená spoločnosť a obvinený D. C., ktorý ako konateľ spoločnosti nekonal od augusta do októbra 2021 s náležitou odbornou starostlivosťou v rámci svojej riadiacej a rozhodovacej činnosti v spoločnosti, na pozemkoch bývalého areálu Vodohospodárskej výstavby v obci Gabčíkovo, v okrese Dunajská Streda, protiprávne uložili a ponechali odpad na inom mieste ako na mieste na to určenom, bez úmyslu tento zhodnotiť alebo zneškodniť v súlade so zákonom.

Obvinení takto uložili skoro 3 600 ton odpadu ako plasty a guma, textílie a zmesový komunálny odpad.
Obvinená spoločnosť a obvinený D. C., ktorý ako konateľ spoločnosti rovnako nekonal v októbri 2021 s náležitou odbornou starostlivosťou v rámci svojej riadiacej a rozhodovacej činnosti v spoločnosti, na pozemkoch bývalého areálu Vodohospodárskej výstavby v obci Gabčíkovo, v okrese Dunajská Streda, mali v úmysle uložiť a ponechať odpad pochádzajúci z územia Talianskej republiky v rámci cezhraničnej prepravy na území Slovenskej republiky.

Z dokladov sprevádzajúcich cezhraničnú prepravu vyplývalo, že štyri návesy s maďarskou, talianskou a poľskými evidenčnými číslami vozidla mali prevážať gumu a plasty, pričom v skutočnosti išlo o textílie, komunálny a iný zmesový odpad. Obvinení sa svojim konaním pokúsili uložiť a ponechať odpad na inom mieste ako na mieste na to určenom, bez úmyslu tento zhodnotiť alebo zneškodniť v súlade so zákonom, v hodnote skoro 14.000,- Eur.

Páchateľom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Na vlastné náklady odviesť odpad späť, odkiaľ ho doviezli a potom basa a získané peniaze odviesť do štátnej pokladne.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img