ISSN 1337-8481

utorok, 16. júla, 2024

Niektorí čitatelia/diskutujúci neodhalili zjavný nezmysel publikovaný dokonca ani na 1. apríla

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

1. apríla 2023 o 19:06 hod. sme na SOL uverejnili článok pod titulom „Do Serede prichádza nové logistické centrum“, v ktorom sme písali o novej automobilke zameranej na výrobu elektromobilov a slúžiť by malo na výrobu a triedenie súčiastok pre elektrické autá. Podľa článku mal byť plánovaná výstavba zahájená v roku 2025. V samotnom článku sme uviedli zjavný nezmysel a to citujem: „na nákup elektromobilov sa bude výlučne pre Seredčanov vzťahovať až 45% zľava“ a samozrejme sme spomenuli nové pracovné miesta, moderné technológie a nové elektro nabíjačky, ktoré by mali byť umiestnené na strategických miestach v meste.

V diskusii desiatky diskutujúcich reagovali hádkou a riešením „dilemy: Ešte koho sem nedovlečú?“ Reč samozrejme bola o zamestnávaní cudzincov. Dokonca autor diskusného príspevku sa zamýšľal nad tým, či majú občania právo sa k tomu vyjadriť a konštatoval že „tých pár ľudí rozhoduje o nás bez nás“.

Samozrejme, že diskusia tak či tak skončila typicky pre „dezolátov“ pri Ukrajincoch, mierovom pochode a iných v súvislosti s článkom jasných hlúpostiach.

Už samotný článok a nemysliteľná zľava pre Seredčanov bol koncipovaný tak, aby bolo po jeho prečítaní priemerne zdatnému užívateľovi internetu schopnému čítať s porozumením jasné, že sa jedná o číry nezmysel. Článok sme úmyselne publikovali až vo večerných hodinách, kedy si aj najmenej pozorný človek musel uvedomiť aký je dátum. V diskusii to žiaľ tak nevyzeralo.

Je zrejmé, že sa potvrdzuje moja dlhodobá predpoveď o stále intenzívnejšom ohlupovaní spoločnosti najmä sociálnymi sieťami a tým množstvom nezmyselných informácií šírených v nekontrolovateľnom objeme a fakt, že už značná časť spoločnosti číta len nadpisy, z ktorých si okamžite robí úsudok bez prečítania samotného článku.

V diskusii pod článkom som uviedol, že bude mať pokračovania a na mysli som mal túto informáciu:

Nielen že hodne diskutujúcich neodhalilo zjavne prvoaprílový žart ale ani len netušia, že samotný článok sme nepísali my, ale na základe zadaných základných atribútov celý článok za 15 sekúnd vytvorila UMELÁ INTELIGENCIA!! Čo to znamená?

Mám vážne obavy z budúcnosti na internete. Súčasná spoločnosť nie je pripravená na súčasný nápor informácií, ich absorbovanie, odlíšenie nezmyslov od reálnych vecí, vyselektovanie hoaxov a rozoznanie toho, čo je vhodné resp. normálne akceptovať ako relevantnú informáciu.

Keď umelá inteligencia bez najmenších problémov za 15 sekúnd vytvorila článok navštívený cez 4500 čitateľmi, ako bude vnímať články vytvorené účelovo množstvo čitateľov, keď nebude priamo v článku možnosť odhalenia, že ide o nezmysel?

Je spoločnosť pripravená na to množstvo dezinformácií,  ktorých vytvorenie bude trvať sekundy a ktorých odhalenie bude náročné aj pre zdatného odborníka?

Umelá inteligencia bola nepochybne vytvorená s cieľom pomôcť. Problém je, že bude pomáhať aj tým, ktorí pomáhať nechcú ale spoločnosti chcú škodiť pre to, aby pomohli sebe, alebo entite, ktorá ich v záujme dosiahnutia vlastných cieľov platí.

Sociálne siete mimoriadne výrazne zmenili internet a správanie sa drvivej väčšiny ľudí nielen vo virtuálnom ale aj v reálnom živote. Čo spoločnosti spôsobí umelá inteligencia ešte ani netušíme.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Čo to má spoločné s umelou inteligenciou ? Zadali ste jej informácie o čom má písať tak to jednoducho z formulovala.

  Jediná zaujímavosť je že často označujete ľudí dezolátmi. Rodičov niektorých tu čitateľov len preto že váš názor nekorešponduje s ich názorom.
  V roku 1936 v Nemecku tiež označovali určitých ľudí hanlivým pomenovaním a vieme ako to všetko dopadlo. O to je to tragické že v Seredi máme aj o tom múzeum…

 2. Pán Majko,no vidíte,ako sme všetci hlúpy,ešte že Vás tu máme.A ešte k tomu samy dezolat.Preboha,robte s tým niečo!¿!!

 3. Všetci čo nemajú ten istý alebo majú čo i len trochu odlišný názor ako Majko sú podľa neho dezoláti ! Budem sa veľmi rehotať ak mu kvôli tomu dá niekto po papuli !

 4. Tu ale nejde o názor ale o to že ste schopní veriť totálnym nezmyslom a bez rozmyslu prijímate uz na prvý pohľad jasnú blbosť vyprodukovanu ako vtip na 1. Apríla…a potom je tu ďalšia vec, nachytať sa či pomýliť sa môže každý, ale mnoho ludi ma problém uznať chybu a poučiť sa z nej…totálna absencia kritického myslenia a sebareflexie…o to ide…nie o názor..

 5. Mať vlastný názor sa dnes nejako nenosí. Veď načo aj, keď tu máme na masírovanie toľko prostriedkov, kedy sa ani zdatný homo sapiens často vo vlastnej pravde nevyzná. Dnes sú informácie / samozrejme aj stále boli / často nástrojom moci. Stačí sledovať politické dianie tu doma a v našich mestách, či župách.

 6. Ratafak no už len teda ty máš svoj názor ! Sto krát prekrútený neschopný logicky myslieť. Tým nemyslím že si nejaký ťuťko ale …no nechajme to tak. Ja som narážal na Majkove výroky o dezolátoch. On vidí každého ako dezoláta kto nemá jeho prekrútené sionistické svetonázorové myslenie

 7. Anonym 10. mája 2023, 7:57…ak na 1.apríla uveríš že dostaneš 40% zlavu na elektromobil lebo v Seredi bude nová fabrika tak to nie je „sionistickom svetonázorovom myslení“….aby si sa aspoň na chvílku zamyslel a porozmýšlal či je to reálne a ešte v kombinácií s tým dátumom tak to nemá naozaj nič spoločného so sionizmom…PS: ja osobne sa tomu označeniu „dezoláti“ snažím vyhýbať, ale na druhú stranu Miloš Majko a aj ja a viacerí ďalší tu roky čelíme omnoho horším urážkam…

 8. Ratafak ako vidím tak zasa si nič nepochopil ! Ja som nepísal o článku čo sa týkal 1.apríla ale o Majkových výrokoch o dezolátoch !!! Ešte stále nič ?
  Ja som sa nikdy nesnažil ťa uraziť. Na to sú tu iní „odborníci“ ako napríklad aj ten pošahanec nad tebou.

 9. ale tento článok je o tom článku z 1. apríla a k tomu sa viaže to čo Majko napísal…ale neva..ja som ti na to napísal: “ ja osobne sa tomu označeniu „dezoláti“ snažím vyhýbať, ale na druhú stranu Miloš Majko a aj ja a viacerí ďalší tu roky čelíme omnoho horším urážkam…“……to že ty si v tej záplave anonymov bez prezývky zrovna ten ktorý neuráža (pravedpodobne Daniel, keďže píšeš o sionistoch) nemáš šancu rozoznať…ale ako píšem osobne som za diskusiu bez urážok…

 10. tiez si myslim, ze je to ten nacek daniel, aj ked zabudol spomenut nosatych. ale zas, sionisticke sprisahanie, neschopny mysliet, ….ale on je slusny…..

 11. Aký článok taký komentár. Asi to boli všetko 1.aprílové ako ten váš provokačný. Vládny konšpirátori by ho mohli nazvať pokusným balónkom pred skutočným činom. Tak by som sa nečudoval, keby niektoré odozvy boli myslené nie 1.aprílovo. Ľudí netreba provokovať zbytočne ani na 1. apríla.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img