ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Seredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.Štefánika

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dňa 4.mája uplynulo 104. výročie tragického úmrtia slovenského vlastenca, letca a politika Milana Rastislava Štefánika. Jeho oddanosť slovenskému národu a významná práca na poli vedy, techniky a diplomacie ho urobili jedným z najvýznamnejších Slovákov v histórii. Jeho pamiatku si každoročne uctievajú mnohé organizácie, inštitúcie i široká verejnosť.

Aj členovia oblastných organizácií Slovenskej národnej strany, Matice slovenskej a sympatizantov zo Serede sa pri tejto príležitosti zúčastnil na pietnej spomienke venovanej M.R.Štefánika. Oba subjekty majú bohatú históriu a ich členovia sú presvedčení o význame zachovania slovenskej kultúry a národnej identity. Skupinka spoločne položila na Mohyle M. R. Štefánika na Bradle vence, aby zdôraznili jeho význam pre slovenskú históriu a kultúru. Neskôr sa všetci presunuli do Múzea Milana Rastislava Štefánika v Košariskách, ktoré je jeho rodným domom. Prostredníctvom expozícií je tu zdokumentovaná životná dráha Štefánika, jeho súkromie a záľuby, no najmä jeho vojenská, diplomatická a politická činnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img