ISSN 1337-8481

nedeľa, 19. mája, 2024

Víkend pre pilotov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ján Javor /  Tento rok sme sa rozhodli s vĺčatami-mladšími skautami venovať odboru letectvo. Preto sme sa na záver dokončovania odborky „Pilot“ vybrali v sobotu 15.4.2023 vlakom do Piešťan, kde sa na letisku nachádza aj Vojenské historické múzeum v priestoroch po zrušenej 32. leteckej základne. Plnenie skautských odboriek vo vlčiackom veku je veľmi obľúbené, zábavné a môže deťom pomôcť hravým spôsobom pri výbere skutočného povolania alebo práce v budúcnosti.

Návšteva Vojenského historického múzea v Piešťanoch bola naozaj vyvrcholením aktivít s témou lietania. Mohli sme okrem veľmi bohatej expozície ťažkej pásovej techniky, protivzdušnej techniky, zbraní vidieť predovšetkým všetky typy stíhačiek MIG a vrtuľníkov. V expozícii múzea sa nachádza na ploche 41.000m2 vyše 900 zbierkových predmetov. Za profesionálny výklad a trpezlivosť patrí veľká vďaka pánovi Lukášovi Dankovi.

Chlapci si počas víkendu mohli okrem iného vyskúšať pomocou počítačového trenažéru pristávanie a vzlet lietadla. Vyrábali sme spolu lietadielka a šarkanov a večer samozrejme nemohol chýbať dobrý film s leteckou tématikou. Ubytovanie v Piešťanoch nám poskytli skauti z 80. zboru Ginko Piešťany, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Aj keď víkend bol trochu upršaný, skautom a vĺčatám to vôbec nevadilo a plní zážitkov sme sa v nedeľu doobeda vrátili vlakom naspäť domov do Serede.

foto: Michal Kavoň

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img