ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Počas mája budú dopravno-bezpečnostné akcie s názvom Víkend

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  S cieľom pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a znižovať počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví budú pokračovať dopravno-bezpečnostné akcie. V tomto mesiaci to bude akcia s názvom Víkend. Každý piatok, sobotu a nedeľu bude v teréne viac  dopravných, poriadkových a železničných policajtov.

Tak, ako pri predchádzajúcich dopravno-bezpečnostných akciách, aj tentokrát budú policajti kontrolovať najmä:

  • dodržiavanie rýchlosti jazdy,
  • zákaz požívania alkoholu vodičmi i nemotorovými účastníkmi.

 

Ak však policajti odhalia aj iné porušenia zákona, budú ich riešiť tiež.

Kontroly budú predovšetkým na miestach, kde sa konajú kultúrne a spoločenské podujatia a aj na miestach, kde podľa policajných štatistík najčastejšie dochádza k dopravným nehodám.

V prvom štvrťroku tohto roka policajti odhalili 3 685 vodičov motorových vozidiel a cyklistov, ktorí boli pod vplyvom alkoholu. Až približne polovica z nich „nafúkala“ nad jedno promile, a pritom za takúto hladinu alkoholu hrozí až ročný pobyt za mrežami.

Od začiatku tohto roka do konca apríla evidujeme 3 331 dopravných nehôd (o 395 menej ako vlani), ťažko sa zranilo 201 osôb (o 30 menej ako vlani) a o život prišlo 70 osôb (o deväť menej ako v rovnakom období minulý rok).

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img