ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Na Garbiarskej ulici umiestnili pasce na mestské holuby. Odchytených je prvých 61 kusov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď / 25. APR 2023/   V apríli umiestnili lovci mestských holubov živolovné pasce na strechu činžiaku na Garbiarskej ulici. Po prvej kontrole odchytili a zo Serede odviezli prvých 61 kusov okrídlených neporiadnikov.

Na základe množiacich sa podnetov od obyvateľov mesta sa seredská radnica rozhodla zabezpečiť odborný odchyt mestských holubov. OZ Divé krídla, ktoré práce v meste vykonáva, zrealizovalo najprv monitoring ich výskytu. Na jeho základe určilo presné miesto, ktoré je pre umiestnenie pascí najefektívnejšie. „Štyri pasce sme nainštalovali na strechu výškového činžiaku na Garbiarskej ulici. Okolité strechy neniesli pobytové znaky po holuboch, boli takmer úplne čisté, čo značí, že holuby ich nenavštevujú alebo navštevujú len v minimálnej miere. Jediná strecha, ktorú sme zmonitorovali a bola znečistené od holubieho trusu extrémne, bola strecha na výškovom činžiaku. Preto sme sa rozhodli nainštalovať pasce práve na tejto streche,“ vysvetlil Daniel Harada z OZ Divé krídla. Dodal, že pasce kontrolujú pravidelne a pri každej kontrole je doplnená potrava, aj voda pre ďalšie ulovené holuby. Spádové územie, z ktorého pasce holubov prilákajú, je pritom až do 300 metrov od nich.

Po prvých dňoch sa podarilo odloviť spolu 61 kusov. Ani jeden z nich nebol chránený poštový holub, všetky jedince boli zdravé a v mimoriadne dobrej kondícii, zhodnotili odborníci. To znamená, že Sereď a jej okolie poskytuje vďačné podmienky pre ich život a rozmnožovanie sa. Odchyt v Seredi potrvá približne tri mesiace a o jeho výsledkoch vás budú Seredské novinky informovať.

foto: OZ Divé krídla

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Keby tak cigáni vedeli ako ľahko sa dajú títo ftáci chytat už by tu nebolo ani jedného.
    Ale museli by ich ešče orhat a upict lebo pečené holuby nikomu samé nepadajú do huby !

  2. Suhlasim s Gzm. Chce to ine riesenie. Nonstop mam osrate parapety. Uz ma to prestava bavit. Budem sa o to muset postarat asi sam. Dobry holub je mrtvy holub.

  3. baba Na Cukrovarskej ulici je ich tiež veľa.Znepríjemňujú život neustálymi náletmi na balkony a parapety.Sú neuveriteľne drzí a špinaví.

  4. Mozno by bolo riesenie,utulky placu,ze nemaju dostatok jedla pre psov.taky holub ma chude dietne masko a este su holuby aj v dobrej kondicii.Fajnova mnamka.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img