ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Online rady polície: Jednoduché heslo je síce pre vás ľahké, ale potom je ľahké aj pre vášho podvodníka

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|   V informačnom svete sa bez hesla jednoducho nepohnete. Heslo sú potrebné, keď si vytvárate účet na sociálnej sieti, internet banking alebo zákaznícky účet v online obchode.

Ak si chcete vytvoriť bezpečné a silné heslo, platia v podstate tri zásady:

1️⃣ Ideálne je, ak heslo obsahuje aspoň jedno veľké písmeno, jednu číslicu a špeciálny znak. Je dôležité nepoužívať jednoduché slová alebo čísla v postupnosti.
2️⃣ Nepoužívajte rovnaké heslo na všetky služby. Ak sa vám odborník nabúra do vášho emailu, rovnaké heslo skúsi aj pri inej online službe.
3️⃣ Ak je to možné, nastavte si dvojfaktorovú identifikáciu – zjednodušene, ide o dodatočné overenie totožnosti osoby. V praxi to znamená, že na prihlásenie použijete heslo a ďalší identifikátor – napríklad kód z SMS správy.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img