ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Myslíme logicky, žijeme ekologicky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

ZŠ Juraja Fándlyho Sereď /  Pri príležitosti Dňa Zeme sme s preventistkou MsP Karin prichystali pre našich druhákov aktivity zamerané na udržateľnosť a odpadové hospodárstvo.

Na druhákov čakali zaujímavé aktivity, ako Kimovka, ktorej cieľom bolo naučiť sa rozoznávať odpad. Rôzne druhy odpadov sme umiestnili do stredu kruhu, žiaci ich pozorne poprezerali a snažili sa ich čo najviac zapamätať. Potom sme odpady prikryli a tajne odobrali jeden predmet. Úlohou žiakov bolo uhádnuť, ktorý predmet chýba. Pri Kolese šťastia išlo o osvojenie pravidiel separovania. Na zem sme postavili šesť prázdnych nádob na papier, plast a hliník, sklo, bio odpad a zmiešaný odpad. Žiaci stáli v kruhu, na pokyn sa otáčali okolo Karin, ktorá stála v strede s vystretou rukou ukazujúcou na žiakov. Ten, na koho ukázala si vybral jednu kartičku s odpadom a vhodil ju do správnej smetnej nádoby. Pri poslednej aktivite sa žiaci nabehali pri hľadaní predmetov s dlhšou dobou používania, ktoré sa dajú kompostovať.

Namiesto jednorazovo používaných výrobkov žiaci hľadali ich ekologickejšie alternatívy schované na školskom dvore.

mikroténový sáčok – včelobal a papierové vrecko
termoplast – dóza na potraviny
igelitka – plátená a papierová nákupná taška
špongia – lufa
PET fľaša – cyklistická fľaša
plastový pohár na čaj – termoska

Cieľom environmentálnych aktivít, ktoré sme realizovali bolo dosiahnuť to, aby sa žiaci dokázali zaoberať témami prírody a ochrany životného prostredia, nezaťažovať životné prostredie odpadom. Pritom mali nadobudnúť vedomosti, skúsenosti zamerané na zlepšenie životného prostredia minimalizáciou odpadu. Pri jednotlivých aktivitách boli pripravení ekologicky myslieť a konať, aby boli schopní šetrne zaobchádzať s prírodou a jej zdrojmi.

Mgr. Hajnalka Lanczová

zdroj: ZŚ Juraja Fándlyho Sereď Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img