ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Prevenciou kriminality k zvyšovaniu bezpečnosti

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM| Vláda dala zelenú pre dokument z dielne rezortu vnútra: Stratégiu prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti v Slovenskej republike do roku 2028.

Čo je cieľom prevencie kriminality
✅ eliminovať prípadný výskyt fyzickej, majetkovej či emocionálnej ujmy obetiam a ich rodinám
✅ prispievať k ochrane skupín obyvateľstva najviac ohrozených viktimizáciou a kriminalizáciou
✅ z dlhodobého hľadiska môže znížiť sociálne a ekonomické dopady kriminality

Pri tvorbe stratégie sa prihliadalo aj na aktuálne súvislosti ako
➡️ pandémia covid-19
➡️ vojna Ruska proti Ukrajine
➡️ sofistikovanejšie metódy páchania kriminality a
➡️ narastajúce kybernetické útoky

Schválenie stratégie je tiež krokom k naplneniu cieľov v rámci Plán obnovy a odolnosti SR, a to Boj proti korupcii a praniu špinavých peňazí, bezpečnosť a ochrana obyvateľstva.

Celý dokument je dostupný na https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/27958/1

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img