ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

AVATAR FEST 2023 opäť prilákal návštevníkov z celého Slovenska

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V dňoch 15. a 16. apríla 2023 sa v Seredi konal ďalší ročník Avatar festu. Ten je súčasťou nášho mesta už roky a ide o najväčší festival tohto druhu na Slovensku. Podujatie je zamerané na zlepšenie fyzického, mentálneho a duchovného zdravia účastníkov. Tradične spája jógu, hudbu, meditácie, prednášky a všetko čo s našim telom a mysľou súvisí. Festival vytvára priestor pre ľudí, ktorí chcú objaviť liečivé techniky a zameriava sa na duchovný i emocionálny rozvoj účastníkov.

Organizátori označili Avatar Fest ako hodnotný a vnútorne výživný program v oblasti pohybu, zdravia, vzťahov, relaxácie a prírodného spôsobu života. Ponúka zážitky z hudobných koncertov, workshopov, cvičení a relaxácií. Ide zároveň o skvelú príležitosť podporiť ľudí, ktorí sa živia tým, čo ich baví. Od maľovania cez výrobu zdravej kozmetiky, parfémov, prírodných šperkov, očistných sviečok až po ozdobné výrobky z dreva.
Cez sedemdesiat programov prebiehalo naraz vo viacerých priestoroch – divadelnej sále, banketovej sále, estrádnej sále, učebni i telocvični seredského gymnázia.

Všetky hudobné zložky boli zladené do harmónie a dotvárali atmosféru pre návštevníkov. Nechýbali bubovačky, óhmovačky či hry na tibetské misky. Okrem hudby sa na AVATAR FESTe pravidelne organizujú aj rôzne cvičenia zamerané na prepojenie tela i mysle, na zlepšenie koncentrácie a na uvoľnenie stresu. Účastníci sa môžu zapojiť aj do rôznych kurzov, ktoré sú vedené skúsenými lektormi. Dôležitou súčasťou festivalu je zdravie. Na festivale sa organizujú prednášky a semináre zamerané na oblasť zdravého životného štýlu a výživy. Organizátori naplánovali aj otužovací workshop so schladením sa vo Váhu a získať tak základy otužovania.

Obľube sa pravidelne teší aj bohatý AVATAR trh s mnohými EZO – EKO – ETHNO – BIO – HAND MADE stánkami. Návštevníci si na festivale môžu zakúpiť rôzne výrobky, ktoré pohladia dušu i telo. V ponuke boli aj tento raz tibetské misy, jógové pomôcky, drevené malé aj veľké pyramídy, vydymovadlá, sviečky, liečivé bylinky, kvalitný domáci med, panenský olivový olej priamo z farmy, rôzne minerály a kamene, prírodná kozmetika, ručne robené šperky, tibetské deky a šatky, budhistické sošky, zdravé a liečivé doplnky výživy. Každý rok na festival zavítajú aj čajovníci z čajovne SURYA a Dobromilka s jej VEGE tímom. Bohatá účasť z celého Slovenska svedčí o popularite tohto podujatia, ktorého obľuba každoročne rastie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img