ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Vernisáž výstavy JASENOVAC v Múzeu holokaustu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Múzeum holokaustu v Seredi /  Včera sa v priestoroch nášho múzea konala vernisáž výstavy JASENOVAC. Sestra Mária z kláštora Jasenovac vytvorila diela, prostredníctvom ktorých zachytáva veľké utrpenie ľudskou formou.

Jasenovac bol jedeným z najkrutejších koncentračných táborov v období holokaustu, v ktorom ustašovci obzvlášť krutým spôsobom zavraždili minimálne 99.000 ľudí. Ich obete boli hlavne z radov pravoslávnych Srbov, Židov, Rómov, chorvátskych a bosniackych oponentov režimu.

Výstavu otvoril vladyka Jovan, pakracko-slavónsky eparcha, hierarcha Srbskej pravoslávnej cirkvi v Chorvátsku za účasti Jána Hera Splnomocneneca vlády SR pre rómske komunity, Ondreja Kurbela primátora mesta Sereď, ako aj zástupcov viacerých veľvyslanectiev.

Prejavy sprevádzala hudba v podaní Ladislava Fančoviča a Jany Macíkovej.

zdroj: Múzeum holokaustu v Seredi Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img