ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

V okrese Galanta museli zasiahnuť aj kukláči. Muž, ktorý sa vyhrážal matke skončil vo väzbe

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Policajti, vyjednávači aj „kukláči“ zasahovali v obci, v okrese Galanta pri nebezpečnom vyhrážaní rodine. Obvinený muž skončil nakoniec na príkaz súdu vo vyšetrovacej väzbe.

 

SITUÁCIU UKONČILO PPÚ ZÁKROKOM

Prípad nahlásila minulý týždeň na políciu matka, že sa jej syn vyhráža zabitím a z obavy o život utiekla k susedom, kde ju dostihol. Nadávky a vyhrážanie malo ženu vystrašiť aj pár dní pred incidentom. V čase posledného konfliktu sa v dome okrem nej nachádzala aj tehotná žena a malé ročné dieťa. Operačné stredisko vyslalo na miesto aj vyjednávačov a na mieste boli pripravení okamžite zasiahnuť aj policajti PPÚ. Policajtom sa síce podarilo nadviazať s mužom kontakt, no nakoniec veliteľ zásahu rozhodol o nasadení policajtov PPÚ, ktorí muža obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajnú stanicu do Galanty.

 

OPAKOVANÉ NÁSILIE V RODINE

Galantská polícia obvinila 29 ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Z dôvodu, že muž je podozrivý aj v inom prípade z násilnej trestnej činnosti, predložil policajt prokurátorovi aj návrh, aby bol obvinený stíhaný väzobne. Súd sa s návrhom stotožnil a muža eskortovali policajti cez víkend do výkonu väzby.

Za nebezpečné vyhrážanie na chránenej osobe mu môže hroziť strata slobody až na 3 roky.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img