ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Mesto Sereď ako súčasť iniciatívy Hodina Zeme. Námestie slobody na jednu hodinu zahalila tma

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Hodina Zeme je podujatie, pri ktorom ľudia na celom svete na jednu hodinu vypínajú svetlá, aby zvýšili povedomie o problémoch životného prostredia. Koná sa každoročne vždy poslednú sobotu v marci.

Hodina Zeme vznikla v roku 2007 v Austrálii. Pri tejto príležitosti mnohé mestá vypínajú svetlá na známych budovách a pamiatkach. Do tmy sa o tomto čase každoročne ponorí napríklad Eiffelova veža alebo Opera v Sydney, osvetlenie vypínajú aj firmy či domácnosti. Táto iniciatíva symbolizuje potrebu podniknúť kroky na ochranu životného prostredia. Hodina Zeme vyzýva ľudí, aby zmenili svoje správanie a snažili sa žiť v rámci limitovaných možností našej planéty. Urobiť niečo pre našu Zem môžete aj Vy, vo svojom každodennom živote. Stačí zlepšiť vnímanie okolo seba. Zhasnite za sebou svetlo v miestnosti, do práce cestujte autobusom, na bicykli alebo sa prejdite pešo. Separujte odpad, šetrite vodou alebo nakupujte lokálne výrobky.

Od roku 2011 sa do Hodiny Zeme zapája aj Slovensko, kedy sa viaceré hrady, mosty či iné stavby zahalia do tmy. V roku 2023 sa iniciatíva konala v sobotu 25. marca so začiatkom o 20:30 hodiny. K celosvetovým metropolám sa tento rok pripojilo aj mesto Sereď a na jednu hodinu vyplo osvetlenie na Námestí slobody.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img