ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Bezpečnosť na ceste by mala byť prvoradá. Niekedy nie je drahé jej aktívne zvýšenie aj bežným vodičom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Asi ťažko niekto spochybní nevyhnutnosť sústavného zvyšovania bezpečnosti cestnej premávky v čase, kedy áut na cestách pribúda, sú výkonnejšie a vodiči stále menej ohľaduplní.

V zahraničí okrem štandardných bezpečnostných prvkov montovaných do moderných áut je snahou tieto dopĺňať modernými výstražnými sveteľnými prvkami používanými hlavne pri havárii, či poruche. Dokonca klasické výstražné trojuholníky rušia, nakoľko ich inštalácia v predpísanej vzdialenosti za auto môže byť rizikom pre osádku auta.

Po povinných reflexných vestách ktoré má mať v dosahu celá osádka auta, sú v súčasnosti odporúčané LED bezpečnostné majáky s magnetickým úchytom, ktoré veľmi rýchlo a ľahko na strechu vozidla umiestni vodič cez otvorené okno a bez riskovania úrazu na ceste. LED výstražné majáky sú viditeľné z podstatne väčšej vzdialenosti ako výstražné trojuholníky.

Prirodzene, sú aj moderné bezpečnostné prvky s GPS a automatickým odosielaním správy o nehode a lokalizácii vozidla pre záchranárske zložky a políciu.

Držme sa ale pri zemi a ukážme si pomerne lacné, účinné a naozaj praktické pomôcky, ktoré (aspoň niektoré z nich) by nemali chýbať v žiadnom aute. Je potrebné uvedomiť si, že v prípade potreby je nimi možné pomôcť (rozbitie okna, označenie havárie a pod.) aj inému účastníkovi cestnej premávky v núdzi.

Ide o pomôcky  technické vybavenie n Slovensku bežne nedostupné, čo ale neznamená, že nie je zohnateľné. Minimálne niektoré jeho časti. (Výbava je určená na špeciálne činnosti a logicky  cela je v bežnom aute úplne zbytočná)

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. cele ledkove majaky su nezmysel. Trojuholnik funguje vzdy, majak len pokial su v nom dobre baterky. A pochybujem ze daky vodic kontroluje pravidelne ci mu to svieti alebo nie. Hodi sa to do kufra a tam je to roky. Cize obycajna marketingova blbost.

  2. Vies o tom, ze auto ma vacsinou vlastny zdroj elektrickej energie? A na tych cca 5 watov to vzdy staci. Takze blbosti tliapes ty.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img