ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Slávnostná vernisáž výstavy Dotyky s umením

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V Mestskom múzeu v Seredi sa 24. marca konalo otvorenie výstavy pod názvom Dotyky s umením. Išlo o prezentáciu výtvarných diel žiakov a absolventov Základnej umeleckej školy J.F.Kvetoňa. Výstava sa koná každoročne s cieľom podporiť talentovaných ľudí rôznych vekových skupín a úrovní zručností. Je to vynikajúca príležitosť pre amatérskych umelcov predviesť svoje schopnosti a kreatívne sa prejaviť pred širším publikom.

Na začiatku školského roka navštevovalo ZUŠ spolu 598 žiakov, z toho výtvarný odbor 239 žiakov. Niektorí majú skutočne veľký umelecký potenciál. V galérii múzea vystavili svoje diela tridsiati žiaci a trinásti absolventi výtvarného odboru umeleckej školy, ktorí na obrazoch vyobrazili prevažne krajiny, portréty, prírodné motívy, študijné kresby i abstrakcie. Riaditeľka umeleckej školy Dagmar Šajbidorová ozrejmila, že tematický okruh na obrazy vždy zadáva triedny učiteľ na základe učebných plánov, samotná téma je už na autorovi.  Bolo vidieť, že žiaci a absolventi pracovali usilovne a vytvorili niečo naozaj výnimočné. Na výstave sa podieľali pedagógovia výtvarného odboru Michaela Šebová, Eva Šmigrovská, Veronika Strecká a Jarmila Katarína Lehoczki. Výstava je charakteristická rôznorodosťou vystavených výtvarných prác, sú to stvárnené pohľady na svet okolo nás:

  • na veci, ktoré vnímame
  • predstavy ktoré nám zamestnávajú myseľ
  • pocity, ktorými žijeme každodenný život

Je známe, že okrem talentu zohráva pri maľbe obrazov veľkú úlohu fantázia, kreativita a estetické cítenie autora, ktorý do nich vkladá myšlienky, emócie či nálady. Preto bolo každé vystavené dielo unikátne a odrážalo osobnosť jeho tvorcu. Nelíšili sa iba veľkosťou ale aj použitou technikou ako kresba, maľba, grafika či modelovanie.

Vizuálny zážitok doplnil počas vernisáže aj hudobný doprovod, takisto v podaní žiakov ZUŠ a to hrou na husliach a akordeóne. Návštevníci výstavy majú možnosť vidieť diela do 14. 4. 2023.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img