ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Bezpečnosť je prvoradá aj na železnici. Policajti preverili vlaky, stanice aj priecestia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Železniční policajti sa aj tento rok zapojili do medzinárodnej policajnej akcie „Modrá 24“, ktorú organizoval RAILPOL – Európska sieť železničných polícií. Cieľom akcie je zvýšenie bezpečnosti v železničnom dopravnom systéme v Európe.

Policajná akcia bola zameraná najmä na:

–          predchádzanie krádežiam na osobách a krádežiam batožiny cestujúcich,

–          pátranie po osobách a veciach,

–          dodržiavanie predpisov súvisiacich s bezpečnosťou a plynulosťou železničnej dopravy a cestnej premávky na železničných priecestiach.

 

24-hodinová akcia v číslach:

–          36 sprevádzaných a skontrolovaných vlakov

–          16 preverených železničných staníc

–          29 skontrolovaných osôb

–          8 priestupkov v doprave v blízkosti železničných priecestí

–          2 priestupky chodcov, ktorí prechádzali cez koľaje v miestach, kde je to zakázané

 

Všetkých priestupcov sme riešili v blokovom konaní.

Železniční policajti evidujú od začiatku roka 5 kolízií osôb s vlakmi. 2 ľudia pri nich prišli o život. Apelujeme preto na chodcov, aby dbali na zvýšenú opatrnosť v okolí železníc a neriskovali svoje životy pri snahe skrátiť si cestu cez koľaje.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img