ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

Chcel si privyrobiť, no prišiel o tisíce. Pri predaji cez bazár buďte obozretní

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|   Trnavskí policajti vyšetrujú prípad, pri ktorom predávajúci cez internetový bazár naletel podvodníkovi.

V súvislosti s týmto prípadom polícia žiada o pomoc pri stotožnení dvoch mužov na záberoch. Títo svedkovia by totiž svojou výpoveďou mohli pomôcť k objasneniu skutku.

Začiatkom februára mal muž predávať cez internetový bazár pneumatiky v hodnote takmer 100 eur. Na inzerát mu mala odpovedať osoba, ktorá si pod zámienkou kúpy tovaru vyžiadala údaje k jeho platobnej karte. Po ich poskytnutí predávajúci nakoniec prišiel o viac ako 5500 eur.

Policajti vec riešia v súvislosti s prečinmi podvodu a neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku.

Ak ste mužov na fotkách spoznali, kontaktujte políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo nám napíšte súkromnú správu na náš FB Polícia SR – Trnavský kraj.

 

PÁCHATEĽ POUŽIL KLASICKÝ SCENÁR

Tieto typy podvodov prebiehajú zväčša veľmi podobne. Podvodníci sa zamerajú na inzerujúcich používateľov internetových bazárov. Navonok prejavia záujem o produkt, ktorý je predmetom inzerátu a napíšu predávajúcemu, že danú vec chcú, a že zaplatia ihneď.

Potom pošlú predávajúcemu link. Akonáhle kliknete na tento odkaz, máte vyplniť číslo karty a všetky údaje s kartou späté, aby vám mohli peniaze poslať na váš účet.

 

POZOR, PODVOD: Pri prevode peňazí stačí číslo účtu, nie údaje o platobnej karte!

Nikdy nikomu na internete neposielajte číslo karty, dátum expirácie a bezpečnostné heslo karty.

Ak už ste údaje o karte poslali, bezodkladne kontaktujte svoju banku za účelom jej zablokovania. V prípade, ak vám už vznikla škoda a prišli ste o peniaze, choďte na políciu podať oznámenie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. to co je…nieco predavam a kupujucemu poslem udaje svojej platovnej karty? 😀 ved tito ludia uplne kricia do sveta, aby ich niekto okradol

  2. Tak hej.. ale množia sa sj prípady,keď tzv kupujúci chce tovar cez DPD platbu,všetko vyzerá na seriózny postup ,ale nie je….

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img