ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Policajti riešia opitých vodičov, (ne)vodiča aj kamionistu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Trnavskí dopravní policajti sa od včera nezastavili. Za necelých 24 hodín riešia už 3 vodičov za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Všetkých policajti obmedzili na osobnej slobode a previezli na oddelenie na ďalšie úkony.

JAZDIL BEZ VODIČÁKU A SKONČIL V PLOTE

Prvý z trojice šoféroval auto Dacia Logan po meste Leopoldov. Na Hviezdoslavovej ulici už jazdu nezvládol a krátko po 13:00 h narazil do oplotenia rodinného domu. Po nehode ho policajti podrobili dychovej skúške, pri ktorej nafúkal 1,81 promile. Okrem toho policajti pri kontrole zistili, že 43 ročný muž ani nemá vodičské oprávnenie.

 

PO AUTO SI PRIŠIEL V NOCI A OPITÝ

30 ročný majiteľ nabúraného auta si mal po Daciu prísť dnes, okolo 03:00 h ráno. Krátko na to ho policajti zastavili a v dychu mu namerali viac ako 1,5 promile.

 

NAD 1 ‰ NAFÚKAL AJ VODIČ V BANKE

Dnes ráno zastavili policajti aj 55 ročného muža v obci Banka. Policajná hliadka mu pri kontrole zistila 1,27 promile alkoholu v dychu.

Všetci traja vodiči sú riešení za jazdu pod vplyvom alkoholu, za čo im môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody až na 1 rok.

 

SENIČANIA ZAS OBVINILI KAMIONISTU

38 ročný vodič jazdil na nákladnom aute na hlavnom ťahu medzi Trnavou a Senicou. Včera ráno ho v obci Jablonica zastavila hliadka dopravnej polície, ktorá ho zároveň podrobila aj dychovej skúške. Tá mala pozitívny výsledok, a to 1,06 promile.

Kamionistu riešime v tzv. superrýchlom konaní za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako vodičovi z povolania, ktorý svojou jazdou mohol ohroziť životy a zdravie ostatných účastníkov premávky, mu môže hroziť väzenie až na 5 rokov.

JAZDITE ZODPOVEDNE A LEN S TRIEZVOU HLAVOU!

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img