ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Porcoval psov v Chminianskych Jakubovanoch, súd ho odsúdil na 18 mesiacov nepodmienečne

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM| Sudca Okresného súdu Prešov dňa 24. 02. 2023 schválil dohodu o vine a treste uzatvorenú medzi Okresnou prokuratúrou Prešov a obvineným Valentínom H. (1982) z Chminianskych Jakubovian v okrese Prešov, čím ho uznal vinným z prečinu týranie zvierat podľa §305a Trestného zákona a odsúdil ho na trest odňatia slobody na 18 mesiacov nepodmienečne.

Odsúdený Valentín H. v rozpore so zákonom o veterinárnej starostlivosti údermi do hláv silnej intenzity tupým koncom sekery usmrtil piatich psov presne nezisteného veku, pričom údery do hláv spôsobili rozsiahle devastačné poranenia mozgov psov s vnútrolebečným krvácaním, ako aj početné zlomeniny kostí v oblasti hlavy. Usmrtené psy následne vykrvil, stiahol z kože, časti tiel narezal a zabalil do sáčkov.

Uvedený trestný čin sa podarilo odhaliť, zadokumentovať a vyšetriť vďaka výbornej práci enviro policajtov a policajnej hliadky, ktorá 29. 08. 2022 obmedzila na osobnej slobode podozrivú osobu Valentína H., ktorá v prístrešku nachádzajúcom sa v osade v časti Jarok utýrala minimálne piatich psov.

Kto utýra zviera, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky. Odňatím slobody na jeden až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 na viacerých zvieratách.  

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img