ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Oslava Medzinárodného dňa žien v Seredi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Oslava Medzinárodného dňa žien sa začala v roku 1909 v Spojených štátoch a odvtedy sa stala globálnym podujatím. Tento deň sa slávi prostredníctvom rôznych kultúrnych či spoločenských podujatí po celom svete. V Seredi sa oslava MDŽ tento rok konala v stredu 8. marca v estrádnej sále Domu kultúry. Súčasťou podujatia bola aj výročná členská schôdza Denného centra pre seniorov, ktorú viedol predseda centra Jozef Valábek. Pozvanie prijal primátor mesta Ondrej Kurbel, poverená vedúca organizačného oddelenia Silvia Adamčíková, predseda Zväzu vojakov SR v Seredi Ondrej Urban aj vedúca klubu ZŤP v Seredi Ružena Ladicsová. Po všetkých formalitách a príhovoroch nasledovala očakávaná zábava, ktorá bola tentoraz primárne venovaná ženám-seniorkám.

Oslava Medzinárodného dňa žien je v Seredi dlhoročnou tradíciou. Tento rok sa v Dome kultúry zišlo 200 hostí. Prostredníctvom týchto podujatí sa mesto snaží vytvoriť pre ľudí vo vyššom veku priestor na stretnutia a zábavu. Popoludnie spríjemnil vystúpením spevokol POHODA, ktorý bol založený pri Dennom centre pre seniorov v Seredi v roku 2011. Do tanca a spevu hrala skupina NAŠI, ktorej repertoár ulahodil naozaj každému. V priebehu podujatia boli dámy na znak úcty obdarované kvetinkou.

Deň 8. marec je venovaný oslave úlohy a prínosu žien v spoločnosti, ako aj ich práv a rovnosti. Vznikol ako reakcia na historické nerovnoprávne postavenie žien a ich snahu o rovnoprávnosť a rešpekt voči ich právam. Medzinárodný deň žien sa slávi každoročne a má za cieľ oslavovať úspechy žien, zvýšiť povedomie o nerovnostiach, ktorým ženy čelia, a podporiť boj za rovnoprávnosť pohlaví vo všetkých oblastiach života.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img