ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Kadetky z BK Lokomotíva Sereď vycestovali na tretí turnaj Európskej basketbalovej ligy do Litvy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Naše družstvo kadetiek vycestovalo v dňoch 2. – 5.3.2023 na ďalší, v poradí už tretí, turnaj EGBL kategórie U16. Turnaj sa odohrával pre naše hráčky už v známom prostredí v meste Anykščiai v Litve. Keďže sme vedeli čo nás čaká vrámci cestovania, tak sme boli pripravení na „usedený“ štvrtok. Po príchode na miesto turnaja sme absolvovali hodinový tréning, následne večeru a potom sme všetci aj spoločne s rodičmi, ktorí cestovali s nami na turnaj oslávili Zuzkine narodeniny.
Od piatka nás čakal zápasový program, kde bolo osem družstiev rozdelených do dvoch skupín a zo vzájomných zápasov v skupine mali vzísť semifinálové zápasy a zápasy o umiestnenie. Naše družstvo tvorilo skupinu spoločne s družstvami HBA PHYK Cadets (Fínsko), CFBB U16W Luxembourg (Luxembursko) a BS Ridzene (Lotyšsko). Motivácia bola vysoká, keďže štyri družstvá, ktoré sa umiestnia najlepšie na tomto turnaji postúpia na záverečný turnaj superfinále do lotyšskej Valmiery. Treba zároveň povedať, že okrem našej motivácie aj úroveň družstiev bola obrovská.

K turnaju sa vyjadrila Tereza Lehocká: „Vo štvrtok sme vycestovali na IV. stage EGBL. Po dlhej ceste sme sa ubytovali a absolvovali tréning. Tento tréning nám určite pomohol si lepšie predstaviť zápasové situácie a mali sme možnosť zlepšiť streľbu na koš. V piatok sme odohrali dva zápasy. Náš prvý zápas proti tímu z Lotyšska, BS Ridzene. V tomto zápase sme podľa mňa neboli dostatočne koncetrované a mali sme málo doskokov. Poobede sme odohrali druhý zápas proti CFBB U 16 W Luxembourg. V tomto zápase sme útočili do zónovej obrany. Keďže sme vedeli čo nás čaká, tak sme tomu prispôsobili aj náš útok. To sa nám darilo prvý polčas až dokým nám súper nezačal vypichovať prihrávky. Nevedeli sme sa s tým vysporiadať a spravili sme veľa zbytočných chýb a mali sme veľmi veľa stratených lôpt. V sobotu sme taktiež odohrali dva zápasy. Prvý bol s družstvom z Fínska HBA PHYK Cadets. V tomto zápase sme mali rýchle protiútoky a veľa prienikov keďže súper bránil 1 na 1. Poobede sme hrali so súperom zo skupiny B, ktorý bol na treťom mieste v skupine. Bol to nám známy súper zo Slovenska, ŠBK Šamorín. Do tohto zápasu sme vstúpili koncentrované a s úmyslom sťažiť zápas súperovi najviac ako sa bude dať a hlavne bojovať, čo sa aj stalo. Mali sme veľa pekných útokov a súperky zo Šamorína sme potrápili. V nedeľu ráno nás čakal posledný zápas. Opäť s družstvom CFBB U16 W Luxembourg. V tomto zápase sme boli oveľa viac koncentrované ako v tom predošlom. Mali sme dobrú obranu, veľa doskokov a prvý polčas sa nám podarilo vyhrať. No v druhom polčase sme vypustili obranu a v štvrtej periode sme neboli dostatočne koncentrované na hru. Z celého turnaja si odnášame veľa zážitkov a hlavne veľa skúseností.“ K nášmu poslednému turnaju EGBL sa vyjadrila aj Linda Lopašovská: „Vo štvrtok sme vycestovali na ďalšie kolo európskeho turnaja EGBL do Litvy. Po príchode sme absolvovali večerný tréning ktorým sme si pripomenuli nám už známu halu v Anykščiai. V piatok sme odohrali prvý zápas proti BS Ridzene. Neboli sme koncentrované, dávali sme si nepresné prihrávky a nemali sme aktivitu na útočný doskok. Druhý zápas sme hrali proti CFBB U16W Luxembourg. Vedeli sme, že súper bude brániť zónovú obranu, tak sme sa podľa toho aj tak zariadili. Netrvalo však dlho kým súper prekukol náš systém a začali nám vypichovať prihrávky. Robili sme zbrklé chyby, ktoré súpera doviedli k víťazstvu. Sobotňajšie ráno sme začali proti HBA PHYK Cadets z Fínska. Súper bol zdatnejší po streleckej stránke, ale my sme žiarili prienikovou hrou. Mali sme rýchle protiútoky a aktivitu na útočný doskok. Druhý zápas sme hrali proti slovenskému tímu ŠBK Šamorín. Podľa mňa to bol vyrovnaný zápas. Hrali sme tímovo a v obrane sme si pomáhali. Vychádzala nám aj naša celoplošná obrana z ktorej sme pozískavali veľa lôpt. A nato, že sme prehrali tento zápas hodnotím pozitívne. Posledný deň sme sa opäť stretli s CFBB U16W Luxembourg. Do zápasu sme vstúpili bez rešpektu a pobiť sa o čo najlepší výsledok. Pracovali sme na obrane a tým sme donútili súpera robiť chyby, ktoré sme využili na rýchle protiútoky. Našou prioritou bola prieniková hra, čo si myslím, že sa nám aj podarilo. Z turnaja máme skvelé zážitky, či už basketbalové alebo po mimo zápasov.“

Na turnaj sme vycestovali s dvanástimi hráčkami. No viaceré absolvovali po doliečení zdravotných problémov minimum tréningov. Entuziazmus a nadšenie nám ale nechýbali. Dievčatá už v deň príchodu absolvovali viacero podnetov, ktoré mali ešte viac združiť náš tím a kolektív, ktorý bol konečne pokope. V úvodný hrací deň sme odohrali 2 zápasy s družstvami, ktoré majú obrovskú kvalitu keďže na takomto turnaji už má kvalitu každé jedno družstvo. V oboch zápasoch sme začali dobre a držali sme krok so súpermi. V druhej štvrtine oboch stretnutí prišiel moment kedy nám nevyšli nejaké veci a pre dievčatá zápas skončil. S prejavom odovzdanosti sme dohrali zápas a nenašiel sa nikto kto by tomu, čo sa dialo na ihrisku chcel zabrániť. Samozrejme sme nenechali nič na náhodu a vo večernom tímovom rozhovore sme si všetko otvorene povedali a takýto prístup v tomto družstve akceptovať nikto nebude.
Na ďalší deň sme v poslednom zápase skupiny nastúpili proti fínskemu celku z Helsínk (mimochodom víťaz turnaja) a znovu sa nám podarilo odohrať úvodné dejstvo vyrovnanú partiu. Následne súper zaradil vyšší rýchlostný stupeň a my sme prestali stíhať tak ako fyzicky tak aj rýchlostne. Pozitívom bolo, že sme mali hlavy hore do konca zápasu a nedarovali sme kožu zadarmo. Rozdiel v skóre bohužiaľ odzrkadľoval našu úspešnosť streľby počas celého turnaja, ktorá bola hrozivo nízka. V „spodnom“ semifinále sme našim krajanom zo Šamorína kládli odpor počas celého stretnutia. S kolektívnym výkonom a s nasadením v obrane sme súpera dostávali do ťažkých streleckých pozícii. Keď ubránime súpera na 41 bodov je to obraz toho, že dievčatá vynaložili veľké množstvo energie. No keď dáme v zápase 24 bodov ťažko môžeme vyhrať. V poslednom zápase o konečné 7. miesto sme v úvode stretnutia nastolili tempo, ktorému sa súper z Luxemburska nevedel vyrovnať. Dokonca v prvom polčase sme boli ďaleko lepším družstvom a svojim nasadením a aktivitou sme išli aj oproti tomu, aby nám padli aj ťažšie strelecké pozície v útoku. V úvode druhého polčasu sme nepremenili zopár jednoduchých možností na zakončenie, súper sa trafil z väčšej vzdialenosti a naša sebadôvera začala klesať. Každopádne sme sa zas presvedčili o tom, že keď máme nasadenie a vyžaruje z nás energia tak basket hrať vieme.

Najužitočnejšou hráčkou nášho družstva sa stala Kristína Liptáková. 

Účinkovanie pre túto sezónu 2022/2023 nášho družstva v súťaži EGBL sa skončilo. Treba povedať, že pred začiatkom nášho pôsobenia v tejto súťaži sme si ani len nevedeli predstaviť čo nás čaká a aký benefit to pre celé družstvo bude mať. My sme do tejto súťaže nevstupovali vôbec ako favorit a o dosiahnutých výsledkoch a príčinách týchto výsledkov by sme sa vedeli rozprávať hodiny. Toto účinkovanie v tejto súťaži treba brať ako celok. Tri odohrané turnaje, ktoré nám dali množstvo skúseností sú na nezaplatenie. 16 zápasov v medzinárodnej konfrontácii je niečo čo posunulo naše družstvo od hráčok až po trénerov na vyššiu úroveň neuveriteľným spôsobom. Hráčky sa mali pôsobením v tejto súťaži možnosť rozvinúť aj ako osobnosti a verím, že každá túto možnosť využila na 100%. Povedzme si rovno, že na turnaje sa necestuje letecky hocikedy a už vôbec sa hocikedy nechodí na turnaje do Estónska a do Litvy.

Družstvo môže na tieto turnaje spomínať celý život od basketbalu, zápasov, momentov, vyhratých alebo prehratých súbojov až po spoločné zážitky, ktorých bolo viac než dosť. Chcel by som v mene družstva poďakovať všetkým rodičom za participáciu pri týchto turnajoch. Obzvlášť by som chcel poďakovať rodičom, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizácii, logistike alebo akýmkoľvek spôsobom dopomohli k tomu, že sme sa tejto súťaže mohli zúčastniť. Náš klub má takisto veľký podiel na tom všetkom, keďže nám dal na začiatku zelenú, aby sme celý tento „projekt“ mohli dostať do reálnej podoby. Takže veľké ĎAKUJEM v mene celého družstva. Teraz je už len na nás ako veľmi všetky tieto skúsenosti budeme vedieť využiť v basketbalovom alebo osobnostnom raste.

Tréner: Martin Bosý
Asistent trénera: Michaela Sedláčková

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img