ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Slovensko, krajina v srdci Európy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Miroslav Košírer / Bratislava /  V pondelok 6. marca 2023 vo výstavných priestoroch Strednej umeleckej školy scénického výtvarníctva na Sklenárovej ulici 7, Bratislave bola otvorená výstava najúspešnejších prác 14. ročníka celoslovenskej súťaže a prehliadky výtvarných prác „Slovensko, krajina v srdci Európy„.

Súťaž bola inšpirovaným rozhodnutím EÚ vyhlásiť rok 2022 za Európsky rok mládeže. Na slávnostnom otvorení výstavy, bolo ocenených viac ako dvadsiatka detských a mládežníckych autorských  výtvarných prác. Súčasne bol  vyhlásený nový, už 15. ročník súťaže s mottom „Slovensko moje, otčina moja, krásna si ako raj „, ktorý bude venovaný 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky.

Škola otvorila brány aj širokej verejnosti. Deň otvorených dverí je v plnom prúde. V odborných ateliéroch škola už privítala viac ako dve stovky možných budúcich študentov. Študenti tretieho ročníka Vyššieho odborného štúdia zo študijného odboru Filmová a mediálna tvorba  už teraz spolupracujú pri príprave programov v televízii TA3. Uchytili sa ako plnohodnotní strihači a štúdioví technici. Náplňou ich práce je spolu podieľať sa, s reportérmi, redaktormi a moderátormi, na príprave spravodajských príspevkov. Ich prácu môžeme denne vidieť na televíznej obrazovke. Tento rok ukončia štúdium absolventskou skúškou, ale už teraz, vďaka dobrej príprave v škole a pracovnému zanieteniu, majú zabezpečenú prácu  v celoštátnej TV.

 

Foto: Miroslav Košírer

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img