ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Za socializmu až tridsať percent výrobkov nepustila zo závodov už vnútorná kontrola kvality

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Pozitívne spomienky na socializmus a blúznenie o kvalitných výrobkoch produkovaných v továrňach, kvalitných potravinách, dovolenkách pre každého, bytoch zadarmo a vymoženostiach o ktorých sa nám dnes nesníva, dokážu nabúrať snáď len dobové dokumenty vtedajšej štátnej televízie. Práve tieto dokumenty natočené a vysielané v danej dobe, by mohli aspoň trochu otvoriť oči mladším, ktorí socializmus (našťastie?) nezažili na vlastnej koži.

Ono to totiž nebolo „len“ o Železnej opone a streľbe na hraniciach na ľudí túžiacich opustiť „blahobyt socializmu“ hlásaný komunistami, ale aj o nekvalitných potravinách, výrobkoch a stále väčšom vzďaľovaní sa vyspelému západu.

Problémy s kvalitou mali všetky závody a keď už o nich verejne hovorili aj v štátnej a komunistami kontrolovanej televízii, tak išlo o problémy skutočne značné.

Toto bola realita…

Foto: Autor: Roman svehla – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98477285

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Vazeny pan autor.
  Naco tu produkujete taketo nezmysli.
  Viete co je na tom videu fantasticke?
  No predsa to, ze fabriku neopustali nekvalitne vyrobky, vedeli si ich skontrolovat priamo este vo vnutry fabriky.
  Takto sa produkuje kvalita.
  Vdaka za clanok

 2. žiadna kvalita, to že tie nehospodárne, hlučné, ťažké a nepekné haraburdy vydržali neznamená vôbec nič, ani dnes by si ľudia väčšinu vecí nekúpili, plačete za tým čo bolo, ale reálne by ste z toho už nič nechceli

 3. Pokiaľ vieme zahraničné obchodné reťazce predávajú len kvalitu. Hlavne vo východnom bloku únie. Vieme prečo nás tak rýchlo prijali do únie.

 4. No vidíte,ako to dobre fungovalo.Len mi môže ešte niekto prezradiť,odkiaľ má autor takú informáciu,a ešte k tomu to prenáša na celú dobu? .Je to len a len veka somarina.

 5. Zaza vyšiel na posmech, on si myslel že všetci to pochopia tak ako on chce, a tí čo to pochpili inak sú dezoláti, mentálne zaostalí alebo nevedia čítať s porzumením.

 6. Anonym 6. marca 2023, 15:37
  Z videa je celkom zrejmé, že z výrobnej linky schádzala katastrofálna nekvalita. To pochopí aj priemerne duševné vyspelý jedinec. Tých, čo nepochopili, si pekne opísal sám…

 7. Čo vlastne chcel autor článku povedať? Teraz jeme všetko zdravé? 500 000 živoriacich občanov Slovenska o tom treba písať. Chváliť socializmus je zbytočné skapal.

 8. takže chvalabohu,že doradu končia potravinárske závody?

  Postsocialistické nadšenie z nového demokratického režimu na Slovensku už dávnejšie prešlo viacerých investorov zo svetového potravinárstva. Svoje fabriky tu zavreli americkí výrobcovia nápojov Coca-Cola a Pepsi-Cola či francúzsky producent jogurtov Danone. Teraz však za jediný týždeň krajina prichádza hneď o dvoch zahraničných hráčov z tohto odvetvia.

  Nemecký Dr. Oetker podľa tlačovej agentúry TASR oznámil, že v lete zavrie svoj jediný slovenský závod na pudingy a rôzne iné dezerty v prášku v Bolerázi pri Trnave.

  Po lete uvažuje o zavretí svojho prešovského výrobcu tatárskych omáčok a majonéz Doma aj nórska Orkla. Keďže to oznámila sama Orkla, aj toto zavretie je veľmi pravdepodobné.

  Oba koncerny budú svoje produkty na Slovensku predávať aj naďalej, no už ich sem budú voziť z iných závodov v cudzine.

  Zavretím bolerázskeho závodu príde o prácu 75 ľudí, v Prešove môže zostať bez nej ďalších vyše 50 ľudí.
  https://e.dennikn.sk/3272048/za-tyzden-prichadzame-o-dvoch-svetovych-vyrobcov-potravin-odvetvie-za-tym-vidi-aj-populizmus-politikov/?ref=tit&_ga=2.98266463.1741057332.1678277326-1076023179.1615816499

 9. Moji rodičia kúpili v roku 1972 domácu vodárničku DARLING, ktorú vyrábala Sigma Olomouc. Slúži dodnes. Chladničku Calex sme vyradili po 40 rokoch až potom, keď sme nevedeli zohnať gumové tesnenie na dvere. Mamin mixer ETA za 510 Kčs je funkčný dodnes. Teda. Všetky reči o nekvalite výrobkov vyrobených za socializmu považujem za úbohosť hodnú dnešných zvestovateľov „pravdy o socializme“. Určite boli výrobky, ktoré nevydržali, ale neboli to výrobky na 7 až 9 rokov.

 10. Neviem na čo sú dobré tieto články. Zbytočne rozdeľujú spoločnosť a to na tých, čo žili v dobe pred rokom 1989 a tých, ktorí si myslia, že po ňom je všetko dobré. Predsa všetci prežili a žijú i dnes. Odporúčam sa sústrediť na iné, dôležitejšie témy spoločnosti.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img