ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Dnes bolo vydané stavebné povolenie na nosnú cyklotrasu cez mesto Sereď

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Erik Štefanek – poslanec mestského zastupiteľstva v Seredi /   Pamätám si ešte na rok 2020, kedy som ako zástupca občianskeho združenia OZ Mám rád Cyklistiku – MrC prišiel na mesto s informáciou, že je vyhlásená výzva na projektové dokumentácie pre mestské cyklotrasy, či sa aj naše mesto nezapojí. Musím oceniť promptnosť a ochotu oddelenia rozvoja mesta ako aj projektového manažéra, že do tohoto projektu aj napriek krátkosti času išli. O urýchlenie vydania stavebného povolenia sa učinil aj Ondrej Kurbel, primátor mesta Sereď, za čo mu ďakujem.

Dnes môžeme aj napriek množstvu komplikácií, nezhôd a problémov vyhlásiť, že snaha nebola márna a máme v rukách stavebné povolenie na najväčšiu cyklistickú stavbu v histórii nášho mesta. Dôležité je uviesť, že obstaranie projektovej dokumentácie od spoločnosti Cykloprojekt bolo financované z externých zdrojov, len s malým spolufinancovaním zo strany mesta.

Vďaka pripravenosti sa tak budeme môcť v tomto roku uchádzať o prostriedky z Operačného programu Slovensko na samotnú realizáciu tohoto projektu. Vybudovanie tejto cyklotrasy by tak mohlo byť do roku 2026 realitou.

Podpora a rozvoj cyklistickej dopravy v rámci mesta má nespočetné množstvo pozitívnych vplyvov na zlepšenie dopravnej situácie v meste, na zdravie jeho obyvateľov, životné prostredie a posunie naše mesto o krok vpred po vzore vyspelých európskych miest.

O stave tohoto projektu vás budem priebežne informovať.

Zverejnená Verejná vyhláška: 20230301181843_verejna-vyhlaska-stavebne-povolenie-futurepartners-s-r-o_63ff88f3e8d877.19830877

 

Zdroj: Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Nechcem strasit, ale nebolo stav.povolenie a projekt aj na stadion? A kde mu je koniec? Ale napriek tomu drzim palce.

  2. Znáš čo? Kúšťok po ukončení 19. veku.
    Par rokov po tom, ako mu prisiel koniec.
    Ale rieknem ti, slovo ako translator sme neznali. Hoc, svet nas zvadzal – rec, ktoru z domu vies, oo jak je licha….

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img