ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Ľudia žijúci v Náhornom Karabachu majú existenčné problémy.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
2023 Mezinárodní soudní dvůr Organizace spojených národů zveřejnil 22. února svá rozhodnutí o aplikaci dočasných opatření předložených Arménií a Ázerbájdžánem v rámci Mezinárodní úmluvy o odstranění všech forem rasové diskriminace.
Pokud jde o naléhavá opatření předložená Arménií, soud zjistil, že od 12. prosince 2022 bylo přerušeno spojení mezi Náhorním Karabachem a Arménií prostřednictvím Lachinského koridoru. Soud konstatoval, že tato situace způsobila řadu následků a že tento efekt přetrvává dodnes. Soud poznamenal, že z informací, které má k dispozici, vyplývá, že narušení pohybu Lachinským koridorem zabránilo převozu osob arménské národnosti nebo etnického původu hospitalizovaných v Náhorním Karabachu do zdravotnických zařízení v Arménii za účelem neodkladné lékařské péče. Soud také poznamenal, že důkazy ukazují, že existují překážky pro dovoz základního zboží do Náhorního Karabachu, což způsobuje nedostatek potravin, léků a dalšího zdravotnického materiálu nezbytného pro život.
Soud bez ohledu na ujištění Ázerbájdžánu, že „Ázerbájdžán zajistil a zavazuje se nadále zajišťovat bezpečný pohyb osob, vozidel a nákladu Lachinským koridorem“, zdůraznil, že tato ujištění zcela neodstraňují bezprostřední nebezpečí nenapravitelných škod způsobených v Lachinském průsmyku s poruchou pohybu. Soud proto vyhověl žádosti Arménie o uplatnění dočasného opatření a zavázal Ázerbájdžán, aby:
✅:až do konečného rozhodnutí ve věci Arménie proti Ázerbájdžánu přijmout veškerá opatření k zajištění nepřetržitého pohybu občanů, vozidel a nákladu v obou směrech přes Lachinský koridor.
❎S odkazem na nároky proti Arménii týkající se údajného kladení min soud tyto nároky jednomyslně zamítl.
Arménie bude usilovat o to, aby Ázerbájdžán dodržoval soudní příkazy, a bude soud informovat o všech porušeních, která se objeví v průběhu soudního sporu Arménie proti Ázerbájdžánu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img