ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Nešťastný muž sedel na lavičke a tvrdil, že má pri sebe zbraň. Museli zasiahnuť policajní vyjednávači

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Riaditeľovi Okresného riaditeľstva PZ v Skalici, plk. Ing. Jozefovi Obuchovi, sa po príchode na miesto udalosti podarilo so 44 ročným mužom nadviazať rozhovor.

Operátor na linke 158 prijal v sobotu, krátko pred obedom, hovor od muža, ktorý sa ocitol v ťažkej životnej situácii. Policajtom uviedol, že sa nachádza na námestí v meste Holíč a nikto sa k nemu nemá približovať, inak použije zbraň.

Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky, ktoré situáciu preverili a zabezpečili priestor tak, aby nedošlo k ohrozeniu života alebo zdravia ďalších osôb. Muž mal pritom jednu ruku neustále schovanú pod bundou, a naznačoval, že drží zbraň. Preto polícia jednala s maximálnou opatrnosťou. Na miesto boli vyslaní aj policajní vyjednávači.

MUŽ ZAČAL S POLICAJTMI KOMUNIKOVAŤ
Policajtom sa podarilo nadviazať s mužom kontakt a nakoniec sa okresnému riaditeľovi zdôveril aj s motívom svojho konania. K zúfalému činu ho mal dohnať pocit krivdy z nespravodlivého odsúdenia.

ZÍSKALI SI JEHO DÔVERU
Po ubezpečení zo strany nášho kolegu, že sa vecou bude zaoberať nielen polícia, ale aj príslušná prokuratúra, sa muž rozhodol spolupracovať a v sprievode policajtov sa presunul na policajné oddelenie. Tam mu policajti privolali RZP, ktorí si nešťastného muža nakoniec prevzali a do svojej starostlivosti.

Vďaka pohotovej reakcii a výbornej komunikácii pána riaditeľa sa celá udalosť skončila bez zranení.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ľudia skáču pod vlak, prebehujú krížom po diaľnici, majú úmysel spáchať samovraždu… a zasratí politici ktorých si zvolíme riešia len svoje bachory a ukr

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img