ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Návšteva v Múzeu holokaustu v Seredi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Múzeum holokaustu v Seredi od jeho vzniku navštívili tisíce návštevníkov. V piatok 17.februára sa do jeho priestorov prišli pozrieť aj zamestnanci mestského úradu v Seredi a členovia Zväzu vojakov SR – klub Sereď. Riaditeľ múzea Martin Korčok uviedol, že si tento počin veľmi váži. Návštevu označil ako výnimočnú a dodal: „Prial by som si, aby ich nasledovali aj ďalší primátori a starostovia miest a obcí z celého územia Slovenska.“

Múzeum holokaustu v Seredi je súčasťou SNM-Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Slávnostne bolo otvorené bolo 26. januára 2016. Jeho existencia dostala mesto Sereď na svetovú mapu miest, ktoré si pripomínajú holokaust.

Múzeum predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovenku počas druhej svetovej vojny na Slovensku v rokoch 1941 -1945. Počas druhej svetovej vojny boli z múzea deportovaní slovenskí Židia. Putovali do nacistických koncentračných a vyhladzovacích táborov, zriadených na okupovanom území Poľska. Cieľom múzea je vypracovať sa na poprednú inštitúciu v oblasti boja proti antisemitizmu, rasizmu a xenofóbii. Pripomínať si životné príbehy obetí a preživších holokaustu. Súčasťou múzea je stála expozícia Múzea holokaustu v Seredi, v ktorej sú uverejnené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s danou témou. Múzeum je aj ako pamätník všetkým zavraždeným Židom zo Slovenska, pričom táborom v Seredi počas štyroch rokov prešlo 16 000 , ktorých väčšina z nich bola zavraždená počas holokaustu. Múzeum holokaustu v Seredi slúži aj ako vzdelávacie stredisko. Ponúka odborné prednášky a vzdelávacie semináre pre školy. Múzeum navštívili za dobu existencie prezidenti, politici, veľvyslanci, umelci, herci a ďalší významní hostia. Seredské novinky pravidelne prinášajú články z výstav, koncertov, prednášok a ďalších podujatí, ktoré kolektív pracovníkov múzea organizuje. Mimo akcií je múzeum otvorené od pondelka do piatka od 8:00 do 15:00 hodiny, v sobotu je zatvorené a v nedeľu od 9:00 do 16:00 hodiny.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img